Szarm el Szejk

3.17       Zobacz opinie (12)

Szarm el Szejk to cieszący się niesłabnącą popularnością wakacyjny kurort, położony na południowym krańcu Półwyspu Synaj. Krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego gwarantują tu moc podwodnych atrakcji, które koncentrują się wokół raf koralowych ulokowanych w pobliżu miasta. Z tego też powodu Szarm el Szejk jest licznie odwiedzane przez nurków oraz fanów snorkelingu. Na nich, jak i na entuzjastów plażowania i błogiego nicnierobienia, czeka tam doskonale rozwinięta baza turystyczna. Znajdziesz tam zarówno ogromne ośrodki wypoczynkowe, jak i nieco mniejsze, gwarantujące kameralną atmosferę hotele. Szarm el Szejk jest miastem mocno tętniącym życiem. Wieczorami możesz tam liczyć na dobrą zabawę. Nie tylko w wybranych, nieco bardziej imprezowych resortach, ale również w działających w mieście klubach.

Szarm el Szejk

Szarm el Szejk, Egipt - © Zielonamapa

Dla kogo?

Szarm el Szejk to duży kurort, więc jeśli nie przeszkadzają Ci tłumy, lubisz miejsca gwarne, w których sporo się dzieje, wtedy powinno Ci się tu spodobać. To egipskie miasto na pewno może się poszczycić doskonale rozwiniętą bazą turystyczną oraz dużą ilością miejsc, gdzie będziesz mógł zarówno dobrze zjeść, jak i się zabawić.

Zdjęcia

  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
  • Szarm el Szejk
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeśli nie przepadasz za upałami, wtedy rozważ wizytę na wiosnę lub jesienią. Wtedy średnie temperatury nie powinny mocno przekraczać 25°C. A to daje gwarancję przyjemnego wypoczynku, bez uczucia ciągłego przegrzania. Morze również ma wtedy przyjemną temperaturę, dając możliwość pływania w wodach osiągających max. 23°C. 

Z racji tego, że Szarm el Szejk jest dużym miastem, to oferuje dużo najróżniejszych atrakcji. A jedną z nich jest oczywiście… życie nocne. Najwięcej klubów znajdziesz w okolicach Placu Soho oraz wzdłuż wybrzeża w obrębie centrum.

Pangaea Night Club

Wśród bardziej znanych klubów Szarm el Szejk na uwagę zas Pangaea Night Club. Znajduje się przy placu Soho. Możesz tam liczyć na niezłą zabawę przy muzyce house i dance. Najbardziej huczne imprezy odbywają się zwykle w czwartki.

Caligula

Klub Caligula znajduje się w pobliżu placu Soho, a dokładniej na terenie hotelu Savoy. Swój imprezowy parkiet otwiera dla gości w niedzielę. Natomiast w piątki i soboty zwykle działa jako… rockowa restauracja. 

Space

Klub Spacer znajduje się poza obrębem placu Soho, kawałek na północ od niego. Gości DJ-ów o międzynarodowej sławie i specjalizuje się w muzycznych dniach tematycznych. Czyli w wybrane dni tygodnia pobawisz się tam przy różnych rytmach. Świetny klimat, dobre warunki do zabawy, na naprawdę dobrym poziomie.

Szarm el Szejk słynie ze swoich pięknych plaż. Przede wszystkim jednak ze znajdujących się tuż obok nich raf koralowych. Jeśli chciałbyś podziwiać jedne z najładniejszych koralowców w Egipcie oraz pływać w towarzystwie licznych ryb i innych żyjątek, wtedy wybierz się właśnie do tego kurortu. 

Shark Reef i Yolanda

Najsłynniejszym miejscem do nurkowania w Szarm el Szejk jest… Shark Reef oraz położona tuż obok niego Yolanda. Pierwsza z nich ma formę ściany opadającej na 700 metrów, pokrytej fantastycznymi koralowcami. Yolanda natomiast to tak de facto szeroki płaskowyż z ogrodem koralowym i mnóstwem koralowców szczytowych. Dodatkowo, nieopodal niej znajduje się wrak statku, który rozbił się w tym miejscu w 1980 roku. 

Far Garden

Popularnym celem wycieczek nurkowych jest Far Garden. Znajdziesz ją na północ od zatoki Naama. Kiedy już się tam znajdziesz, to szybko zrozumiesz, czemu w nazwie rafy znajduje się słowo “ogród”. Rzeczywiście ma ona formę niesamowitego, podwodnego ogrodu, będącego domem dla licznych kolonii gorgoni, skrzydlic, ale również żółwi czy mant. 

Temple

Na północ od Far Garden rozciąga się inna, przepiękna rafa o nazwie Temple. Zachwyci Cię różnorodnością nie tylko samych koralowców, ale również formacji skalnych. Mieszka tu bardzo dużo różnych gatunków ryb, a wśród nich niesamowita papugoryba.

Rezerwat Przyrody Ras Mohamed 

Rezerwat Przyrody Ras Mohamed rozciąga się wokół niewielkiego cypla, na południe od kurortu. Obejmuje aż 9 miejsc nurkowych, w tym wspomniane wcześniej rafy Yolanda i Shark. Ze względu na opływające półwysep prądy, teren zasobny jest w plankton i pożywienie, co czyni tę okolicę wyjątkowo atrakcyjną dla ryb i innych stworzeń wodnych. Dlatego jeśli chcesz obserwować intensywne, podwodne życie, to koniecznie wybierz się na jedną z tutejszych raf.

Zobacz także

Egipt
Co zwiedzić w Egipcie?
Egipt
Plaże w Egipcie
Egipt
Imprezy w Egipcie
Egipt
Natura w Egipcie
Egipt
Aktywny wypoczynek w Egipcie
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon