Jaragua

3.67       Zobacz opinie (6)

Parque Nacional Jaragua obejmuje swym zasięgiem południowo-zachodni kraniec Dominikany. Stanowi fragment pierwszego rezerwatu biosfery UNESCO na terenie kraju. To wyjątkowo urozmaicony obszar, który chroni wybrzeże, laguny, wyspy, jaskinie czy tropikalny las. Parque Nacional Jaragua zamieszkuje 130 gatunków ptaków, w tym spora populacja flamingów. Innymi, ważnymi mieszkańcami są legwany.

Bahia de Las Aguilas

Bahia de Las Aguilas, Dominikana

Jednak zdecydowana większość turystów zagląda na wybrzeże będące pod ochroną parku narodowego. Bowiem w jego obrębie można zajrzeć na wyjątkowo piękne, malownicze i dziewicze plaże. Najbardziej znaną z nich wszystkich jest Playa Bahia de Las Aguilas. Okrzyknięto ją najpiękniejszą plażą Dominikany. Ma ok. 8 km długości. Czeka tu na Ciebie turkusowe morze, biały piasek oraz wapienne klify.

Dla kogo?

Wizyta w Parque Nacional Jaragua to nie lada gratka dla wszystkich entuzjastów dzikiej przyrody. Nie ma tu hoteli, restauracji, jest tylko natura i to w swym najlepszym wydaniu, bo w żaden sposób nie zmieniona przez człowieka. Odwiedź park, jeśli chciałbyś poplażować na najpiękniejszej plaży Dominikany. Playa Bahia de Las Aguilas Cię nie zawiedzie!

Zdjęcia

  Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

  Parque Nacional Jaragua może się poszczycić dość stabilną i pewną pogodą praktycznie przez cały rok. Wyjątkiem może być maj i październik, gdy zwykle obserwuje się sporo opadów deszczu. Najbardziej słonecznym miesiącem jest lipiec.

  Zobacz także

  Dominikana
  Co zwiedzić na Dominikanie?
  Dominikana
  Najlepsze plaże na Dominikanie
  Dominikana
  Imprezy na Dominikanie
  Dominikana
  Przyroda na Dominikanie
  Dominikana
  Aktywnie na Dominikanie
  ©2021 Zielonamapa.pl
  facebook icon
  twitter icon
  youtube icon
  instagram icon
  telegram icon