Teotihuacan

3.60       Zobacz opinie (5)

Tylko 45 min jazdy samochodem dzieli Teotihuacan od Mexico City. Istnieją przynajmniej dwa, główne powody, dla których powinieneś się tam wybrać. Choć współczesne Teotihuacan to liczne hotele, restauracje i szeroko pojęta baza turystyczna, to jego historia jest znacznie bogatsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Teotihuacan

Teotihuacan, Meksyk - © Zielonamapa

Przede wszystkim znajdziesz tu stanowisko archeologiczne, które obejmuje kompleks składający się z piramid, z których najbardziej imponującymi są Piramida Słońca i Piramida Księżyca. Teotihuacan, podobnie jak Kapadocja w Turcji, słynie z możliwości wykupienia wycieczki balonem. Lot ponad miastem i ruinami jest czymś, co zapamiętuje się na całe życie!

Dla kogo?

Odwiedź Teotihuacan, jeśli chciałbyś przeżyć niezapomnianą przygodę w sercu Meksyku. Nie tylko czekają tu na Ciebie niesamowite zabytki, ale również możliwość spojrzenia na nie z perspektywy lotu balonem. Teotihuacan to też świetny kierunek jednodniowej wycieczki ze stolicy Meksyku.

Zdjęcia

  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
  • Teotihuacan
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Najdogodniejsze warunki do zwiedzania zastaniesz tu praktycznie w każdym możliwym miesiącu, oprócz lipca i września. Wtedy zwykle jest tu najbardziej deszczowo, mokro i pochmurno.

Choć miasto do wielkich nie należy, to spokojnie możesz tu zaplanować cały dzień. Bowiem znajdujące się tu atrakcje wypełnią Ci czas i pozwolą zagłębić się w historię tych ziem oraz zatracić się w ich pięknie.

Park archeologiczny

Oczywiście największą atrakcją całego miasta jest park archeologiczny (Sitio Arqueológico de Teotihuacán), który obejmuje teren dawnego Teotihuacan. To chyba jedno z bardziej imponujących tego typu miejsc na terenie całego Meksyku. Miasto istniało tu już 100 r p.n.e. i w okresie swej największej świetności mogło liczyć nawet… 100-200 tys. mieszkańców. Do naszych czasów zachowało się sporo. Przede wszystkim jednak piramidy. Jest ich to całkiem sporo. Koniecznie przespaceruj się Aleją Zmarłych, która łączy Piramidę Księżyca (koniecznie wejdź na poziom udostępniony turystom; rozciąga się stamtąd rewelacyjny widok) z Cytadelą. Wzdłuż niej stoi mnóstwo świątyń, w tym Piramida Słońca. Przy samej Cytadeli, która tak de facto jest placem, wznosi się 15 kolejnych świątyń. Od ilości zabytkowych obiektów może zakręcić się tu w głowie. 

Museo de los Murales Teotihuacanos

Po eksplorowaniu kompleksu archeologicznego koniecznie zajrzyj do muzeum, czyli do Museo de los Murales Teotihuacanos (Circuito Paseo de los Dioses 1, Av. Pirámides, Teotihuacán San Martín de las Pirámides). Ukazuje ono niesamowite malowidła naścienne, które odkryto podczas prac archeologicznych na terenie piramid. 

Muzeum społeczności Quetzalpapalotl

Kolejne muzeum, które powinieneś odwiedzić, znajduje się w centrum współczesnego Teotihuacan. Muzeum społeczności Quetzalpapalotl (Museo comunitario Quetzalpapalotl, Av Cuauhtemoc 20, Teotihuacan Centro) przybliża dzieje ludzi żyjących na tych ziemiach przed wiekami. Zobaczysz tu zarówno wystawy stałe, jak i czasowe.

Zobacz także

Meksyk
Co zwiedzić w Meksyku?
Meksyk
Najlepsze plaże w Meksyku
Meksyk
Imprezy w Meksyku
Meksyk
Cuda natury w Meksyku
Meksyk
Aktywnie w Meksyku
Meksyk
Poza szlakiem w Meksyku
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon