Mendoza

SPOKO

Mendoza jest miastem w Argentynie u stóp Andów. Leży 1000 kilometrów na zachód od Buenos Aires. W 1861 roku potężne trzęsienie Ziemi zrobiło z miastem mniej więcej to samo, co pralka zrobiłaby mendlem jajek w niej zawartym. Dzielni mieszkańcy przebudowali miasto, odkryli ropę, posadzili sporo winorośli, pokryli ściany ogromną ilością graffiti i ot, masz Mendozę. Świetne miasto, jeśli lubisz winko i sztukę uliczną. Wielu turystów planuje spędzić tutaj najwyżej dwa dni, a zostają na dużo więcej. Bo choć ubogie w klasyczne zabytki, to oferuje aktywności fizyczne, których nie znajdziesz w innych częściach Argentyny.

Mendoza, Argentyna – © Zielonamapa.pl

Wino z Mendozy

Cały region produkuje mnóstwo światowej klasy wina – malbec, merlot, cabernet. I choć Chile eksportuje dużo więcej wina, to lokalne z Mendozy można również kupić w polskich sklepach. Na początku marca organizowany jest tutaj festiwal wina Fiesta Nacional de la Vendimia.

Dla kogo?

Mendoza przypadnie do gustu miłośnikom wina. W tym regionie produkuje się go masowo, niektóre z marek możesz też kupić w polskich sklepach. Na miejscu też sporo opcji do aktywności na świeżym powietrzu – w tym lot paralotnią.