Salta

SPOKO

Kolonialna Salta w Argentynie w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność wśród backpackerów. Nic dziwnego, gdyż jest położona mniej więcej w linii Gringo Trail (popularnego szlaku backpackerskiego z północy na południe Ameryki Południowej). W związku z rozwojem turystyki, na miejscu pojawiło się mnóstwo agencji oferujących wycieczki poza miasto.

Salta Argentyna

Salta, Argentina – © Thomas Barothy

Ta kolonialna perełka jest pięknie położona w dolinie otoczonej górkami, w bliskiej odległości od pustyni solnej. Warto na nią poświęcić kilka dni, bo atrakcji nie zabraknie. Posiada wspaniałą architekturę, ciekawe życie nocne i wiele atrakcji dookoła miasta. W dzisiejszych czasach Salta jest ziemią obiecaną dla wielu Boliwijczyków, którzy przyjeżdżają z biedniejszej Boliwii w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków do życia.

Dla kogo?

Salta wśród backpackerów ma opinię najpiękniejszego miasta w Argentynie. Wspaniała architektura, mnóstwo atrakcji poza miastem (jak choćby pustynia solna czy formacje skalne Quebrada de Humahuaca). To również świetne miejsce by nauczyć się jak się robi salto.