Amboro & Carrasco

3.20       Zobacz opinie (5)

Amboro & Carrasco to dwa parki narodowe, które razem tworzą ogromny, pozostający pod ochroną teren, rozciągający się między miastem Cochabamba a Santa Cruz de la Sierra. Parque Nacional Carrasco znajduje się od strony zachodniej, bliżej pierwszego z miast. Istnieje od lat 80. XX wieku. Na jego terenie znajdują się lasy deszczowe oraz niesamowite formacje skalne.

Amboro

Amboro & Carrasco, Boliwia - © Zielonamapa

Jedną ze słynniejszych atrakcji Carrasco są Jaskinie Nocnych Ptaków, w których można podziwiać kilka gatunków nietoperzy oraz usłyszeć ptaka oleistego. Parque Nacional Amboró znajduje się od wschodniej strony, bliżej Santa Cruz de la Sierra. Znany ze swojej surowej i zróżnicowanej topografii - leży w obrębie trzech odrębnych ekosystemów: podnóża Andów, północnego Chaco i dorzecza Amazonki. W efekcie, może się poszczycić wyjątkowo zróżnicowaną florą i fauną. Na jego terenie żyje ponad 800 gatunków ptaków, ale też wiele interesujących ssaków, takich jak tapiry, pancerniki, czepiaki, jaguary, mrówkojady olbrzymie, pumy, oceloty czy niedźwiedzie okularowe. Parki Amboro & Carrasco oferują nie tylko niesamowity wgląd w boliwijską, dziką przyrodę, ale pozwalają też na cudowną ucieczkę od cywilizacji.

Dla kogo?

Parki Amboro & Carrasco to propozycja dla osób, które chcą pobyć pośród niesamowitej przyrody, z dala od zgiełku miast i miasteczek. Nie ma tu zbyt wiele udogodnień. Do tego teren obu parków jest wymagający do eksplorowania, a momentami nawet niebezpieczny. Jednak jeśli masz w sobie żyłkę Indiany Jonesa, to powinieneś się tam wybrać.

Zdjęcia

  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

W obu parkach najcieplejszy okres przypada między grudniem a styczniem, najzimniejszy natomiast między lipcem a sierpniem. Opady deszczu wahają się od 600 mm do 4000 mm rocznie, przy czym więcej opadów obserwuje się na północy niż na południu. Pora deszczowa występuje między październikiem a kwietniem, przy czym najintensywniejsze deszcze obserwuje się w styczniu. Pora sucha natomiast trwa od maja do września. I to właśnie w tym czasie najłatwiej podziwiać ssaki, które lgną do wodopojów.

Amboro & Carrasco zaskoczą Cię swą bioróżnorodnością. I nie ważne, czy bardziej fascynuje Cię świat zwierząt czy świat roślin. Oba parki narodowe pozwolą Ci na podziwianie niezwykłej flory i fauny. 

Atrakcje naturalne Parku Narodowego Amboro

Oczywiście oprócz podziwiania roślin i zwierząt, Park Narodowy Amboro oferuje również na swoim terenie liczne atrakcje przyrodnicze. Jedną z nich jest piękny wodospad Jardin de las Delícias. Spływa on z wysokiego, skalnego klify wprost to sporych rozmiarów niecki. W jego bliskim sąsiedztwie znajduje się nieco mniejszy, ale równie malowniczy wodospad Espejillos. Popularnym celem wycieczek są też Cataratas Alto Espejo, gdzie oprócz wodospadów i kaskad będziesz mógł podziwiać ciekawe, skalne formacje. Warto też odwiedzić Lagunę Verde Comarapa, wokół której będziesz mógł podziwiać bujną, intrygującą roślinność.

Atrakcje naturalne Parku Narodowego Carrasco

Największą atrakcją Parku Narodowego Carrasco są bez wątpienia lasy mgliste, które porastają głębokie doliny i strome zbocza gór. Turyści bardzo chętnie odwiedzają Cavernas del Repechón, czyli Jaskinie Nocnych Ptaków. Są one stosunkowo łatwo dostępne, bo znajdują się blisko drogi nr 4 łączącej Cochabamba z Santa Cruz de la Sierra. Słyną ze sporej populacji nietoperzy tam żyjących. Warto też zajrzeć nad malowniczo wijącą się rzekę Rio Chapare.

Zobacz także

Boliwia
Co zwiedzić w Boliwii?
Boliwia
Życie nocne w Boliwii
Boliwia
Parki narodowe w Boliwii
Boliwia
Aktywnie w Boliwii
Boliwia
Poza szlakiem w Boliwii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon