Salar de Uyuni

ŚWIETNIE

Salar de Uyuni w Boliwii to największe solnisko świata. Gdy nie padało od kilku dni na horyzoncie nie widać nic poza białymi, popękanymi płytami solnymi oraz niebieskim niebem. Czasem nie widać, gdzie kończy się jedno a zaczyna drugie. Jest to idealne miejsce to ciachnięcia zdjęcia, które może być bardzo kreatywne. Horyzont ginie na Salar de Uyuni zaraz po deszczu. Magiczny moment.

Salar de Uyuni, Boliwia, pustynia solna, atrakcje turystyczne

Salar de Uyuni, Boliwia – © Zielonamapa

Wycieczka na Salar de Uyuni

Standardowo ludzie na Salar de Uyuni jadą w jeepach. Wycieczka zaczyna się od cmentarzyska lokomotyw z XIX wieku. Potem jadąc przez pustynię dojeżdżają do Isla Incahuasi. Tam jedzą lunch i mają czas na zdjęcia. Jednak polecam udać się na dwu lub trzy dniową wycieczkę. Zobaczysz zdecydowanie więcej i uciekniesz od turystów. Dojedziesz do Laguna Colorada, gejzeru Sol de Manana a także term Termas de Polques. W tle będzie majaczył potężny wulkan Licancabur. W samej wiosce Uyuni jest bardzo zimno w ciągu nocy. Poproś o dodatkowe kołdry, kup sobie czapkę, bo inaczej zamarzniesz jak gówno na mrozie.

Dla kogo?

Pustynia Salar w Boliwii to jedna z największych atrakcji całej Ameryki Południowej. Spodoba się w zasadzie każdemu, choć nie jest na każdą kieszeń. Znam ludzi, którzy łapali stopa na miejsce. Wychodzi taniej.