Belo Horizonte

3.00       Zobacz opinie (1)
Belo Horizonte (potocznie zwana Baegą) jest szóstym największym miastem w całej Brazylii. I prawdopodobnie nie znalazłby się na naszym przewodniku po Brazylii, gdyby nie bardzo bogate życie nocne. Poza nim, największą atrakcją miasta jest muzeum sztuki nowoczesnej Intehim. Jest największym na świecie tego typu muzeum na wolnym powietrzu. Najlepiej się tam udać w środę, gdyż muzeum jest za darmo. Jest kawałek drogi za miastem. Ponadto fani futbolu mogę odwiedzić Muzeum Futbolu, które mieści się w centrum miasta. To właśnie w Belo Horizonte Niemcy rozwalili Brazylijczyków 7:1.

Belo Horizonte, Brazylia - © Zielonamapa.pl

Dla kogo?

Miłośnikom wielkich miast oraz życia nocnego. Według wielu statystyk, w Belo wypada najwięcej barów na głowę mieszkańca. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek odnośnie imprez, klubów, barów i życia nocnego w Belo Horizonte.

Zdjęcia

  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
  • Belo Horizonte
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Savassi

Większość życia nocnego w Belo Horizonte skupia się wokół dzielnicy Savassi. To dzielnica barów, z których słynie miasto. Jest też kilka dyskotek, ale wstęp do nich jest płatny a drinki bardzo drogie. Pomimo trochę snobistycznego klimatu miejsca, nawet Ci o mniej zasobnych portfelach znajdą w tamtej dzielnicy lokal dla siebie.

Samo Savassi jest też miejscem, w którym znajdziesz niezłe restauracje. Właśnie tam serwują typowe jedzenie dla Belo Horizonte, czyli Dona Lucinha. Jeśli chodzi o picie, cały stan Minas Gerais jest dumny ze swojej cachaça. Jest to alkohol tworzony z trzciny cukrowej i najczęściej serwowany z limonką i cukrem.

Comida di Buteco

Każdego kwietnia w Belo Horizonte organizowany jest festiwal jedzenia. Każda z 60 barów serwuje malutkie wersje posiłków (coś w stulu Tapas) co w Brazylii nazywa się tira-gosto. Po miesiący wybierany jest zwycięzca.

Barro Preto

Dzielnica, w której znajduje się najwięcej klubów w mieście. Nie jest tak popularna jak Savassi, ale jest tutaj zdecydowanie więcej klubów niż barów.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon