Fernando de Noronha

4.62       Zobacz opinie (13)

Ok. 350 km od wybrzeża Brazylii leży Fernando de Noronha. Jest to archipelag 21 wulkanicznych wysp. Jeśli marzysz o wakacjach w tropikach, pośród pięknych krajobrazów i bujnej roślinności, to właśnie znalazłeś miejsce, które w 100% spełni Twoje oczekiwania. Fernando de Noronha słynie ze wspaniałych plaż, krystalicznie czystej wody obmywającej wyspy oraz największej kolonii delfinów, jaka zamieszkuje jego okolice.

Fernando de Noronha, Brazylia - © Zielonamapa

Główna wyspa, czyli Noronha, oferuje niezłą, choć dość drogą bazę hotelową. To z niej będziesz mógł wyruszyć na eksplorowanie całego archipelagu. Nie zapomnij o zabraniu maski i rurki, bowiem podwodny świat Fernando de Noronha jest absolutnie fascynujący. Ale to nie jedyne atrakcje, jakie tu na Ciebie czekają. Będziesz mógł wybrać się na trekking, wycieczkę jeepami lub kajakami, a także spoglądać na okolicę z perspektywy końskiego grzbietu. Zaintrygowany? W takim razie już dziś zacznij planować wakacje w tym niesamowitym zakątku Brazylii.

Dla kogo?

Fernando de Noronha to idealna propozycja dla fanów dzikiej przyrody i niesamowitych krajobrazów. To tu będziesz mógł pływać w towarzystwie różnokolorowych ryb, delfinów czy żółwi. Archipelag przypadnie Ci do gustu, jeśli preferujesz nieco aktywniejsze formy turystyki. Warto też zaznaczyć, że wybierając się tam lepiej dysponować nieco zasobniejszym portfelem, bowiem nie jest to najtańsze miejsce w całej Brazylii.

Zdjęcia

  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
  • Fernando de Noronha
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Archipelag oferuje jedne z bardziej stabilnych warunków pogodowych nie tylko w całej Brazylii, ale i Ameryce Południowej. Pora deszczowa trwa od maja do sierpnia. Jednak jeśli Twoja podróż wypadnie w tym okresie, to nic się nie martw. Opady zwykle nie są bardzo intensywne. Jeśli natomiast zależy Ci na najwyższych temperaturach, wtedy wpadnij tu między grudniem a majem. Należy dodać, że pod kątem nurkowania najlepszym terminem jest kwiecień. To właśnie wtedy ocean jest niemal równy jak stół, a przejrzystość wody jest największa.

Zatoka Sancho

Uznawana jako najlepsze miejsce do swobodnego nurkowania (z rurką) w całej Brazylii. Nie jest łatwo się tam dostać, gdyż musisz zejść z klifu. Ale naprawdę warto.

Zatoka Świń

Kolejna zatoka w Fernando de Noronha, do której nie jest łatwo się dostać. Możesz się do niej dotrzeć na piechotę z Cacimba do Pedro.

Plaża Boldro

Plaża popularna wśród surferów, gdzie fale osiągają wysokość nawet do pięciu metrów.

Plaża Atalaia

Plaża zlokalizowana w Mar de Fora, przyciąga turystów płytkimi basenami, krystalicznie czystą wodą, w której pływa niesamowicie dużo ryb. Przywodzi na myśl wulkaniczne pochodzenie wyspy, gdyż właśnie w ten sposób powstał archipelag Fernando de Noronha.

Nurkowanie

Fernando de Noronha to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na całym brazylijskim wybrzeżu. W wodach tego archipelagu pływają żółwie, delfiny, rekiny, barakudy, płaszczki i kilkaset gatunków ryb. W Ponta da Sapata znajdziesz najbardziej okazały wrak, który oczywiście możesz eksplorować z butlą na plecach. Podobnie jest w Zatoce św. Antoniego, gdzie zatopiony jest grecki wrak statku. Ponadto możesz odwiedzić Laje Dois Irmãos, która mieści się naprzeciw zatoki świń. Tam woda osiąga głębokość 20 metrów.

Trekking

Przez archipelag Fernando de Noronha przechodzi kilka szlaków, które możesz pokonać na rowerze lub na piechotę. Jednym z najpopularniejszych szlaków jest Piquinho.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon