Florianopolis

4.29       Zobacz opinie (7)

Florianopolis (nazywane Floripą) jest położone na małym półwyspie Santa Catarina w południowej części Brazylii. W ciągu kilku ostatnich lat bardzo zyskało na swojej popularności, zarówno od strony turystycznej jak i jako miejsce do życia. Przenoszą się tutaj najczęściej ludzie ze stanu Rio Grande del Sur oraz Sao Paulo. Zmęczeni życiem w wielkiej, betonowej dżungli i spragnieni pięknych plaż. A tych we Florianopolis nie brakuje. Mnie osobiście nie dziwi owa migracja.

Florianopolis

Florianopolis, Brazylia - © Zielonamapa

Poza kolonialną zabudową Floripa oferuje świetne warunki do życia. Jest bezpieczniejsza niż Rio de Janeiro, ludzie są przyjaźniejsi, a ceny niższe.

Dla kogo?

Flarianopolis to raj dla miłośników plażowania oraz sportów wodnych. Półwysep oferuje idealne warunki do surfingu, waterboardingu, sandboardingu, nurkowania i trekkingu.

Zdjęcia

 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
 • Florianopolis
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Plaże Florianopolis stanowią znak handlowy miasta. Nie znajdują się bezpośrednio przy starym, kolonialnym mieście, ale na półwyspie Santa Catarina. Do większości z nich dostaniesz się autobusem. W Brazylijskich autobusach nie musisz kupować biletu w kiosku. Wchodzisz zawsze z przodu, gdzie zaraz za kierowcą siedzi człowiek, który pobiera opłatę za przejazd. Warto zabrać ze sobą drobne.

Mole – plaże Florianopolis

Jedna z najbardziej obleganych plaż całego Florianopolis, gdzie mieszkańcy lubią się zjeżdżać w niedzielę. Jest to jedna z tych plaż, gdzie każdy przyjeżdża się pokazać. Panują tam doskonałe warunki do surfowania, lecz poziom jest raczej dla zaawansowanych. Na samą plażę dojedziesz autobusem. Od samego centrum jest około 15 kilometrów. Nie jest to dobra plaża dla dzieci, gdyż bardzo mocno wieje.

Brava – plaże Florianopolis

Plaża, która przyciąga surferów, nawet pomimo bardzo wysokich fal. Również bogate życie nocne.

Pântano do Sul – plaże Florianopolis

Pântano do Sul jest położona w południowej części wyspy. Jest najbardziej znaną wioską rybacką, co za tym idzie dostaniesz tam świeżutkie owoce morza. Raczej na spokojny wypoczynek.

Florianopolis ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o atrakcje na świeżym powietrzu. Jeśli nie lubisz siedzieć na tyłku, tylko odpoczywać na sportowo, oto co możesz robić we Florianopolis.

Surfing

Najlepszymi plażami do surfingu są Mole oraz Joaquina. Jeśli szukasz więcej informacji o nich, otwórz zakładkę „Plaże”.

 

Paralotnia

Paralotnia startuje najcześciej z plaży Mole, Brava lub Lagoa of Conceição. Lądowanie odbywa się mniej więcej w centrum plaży Mole.

Nurkowanie

Najlepszym miejsce do nurkowania jest przyległa do Florianopolis mieścina Bombinhas. Znajduje się na terenie Parku Narodowego, gdzie do dyspozycji masz też zatopiony wrak statku. Również na Plaży Angielskiej jest jedna szkoła nurkowania.

Wind i Kitesurfing

Spokojne wody jeziorka Lagoa of Conceição to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu, waterboardingu, kitesurfingu.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon