Ilha do Mel

4.00       Zobacz opinie (1)
Ilha do Mel jest Miodową Wyspą. Tak właśnie brzmi jej dosłowne tłumaczenie. Wyspa oferuje najpiękniejsze plaże całego stanu Parana w Brazylii. Jeśli dostajesz się na wyspę bezpośrednio z Curitiba, możesz wbić się na pociąg Serra Verde Express, który w malowniczej scenerii dociera do Morrates.
Ilha do Mel

Ilha do Mel, Brazylia - © Zielonamapa.pl

Na samą wyspę dostaniesz się łódką z Paranaguá lub Pontal do Paraná. Nie ma tam ani bankomatów, ani samochodów, dróg. Sceneria jest fantastyczna, a wyspa potrafi rozleniwić. Człowiek zapomina o wszystkich problemach, zaczyna wszystko robić powoli, spokojnie i bez pośpiechu. Na wyspie ciężko o WIFI. Tylko w droższym hotelach jest ono dostępne. Ewentualnie w Ilha do Mel Cafe jest za friko. Musisz więc chwilę poczekać z załadowaniem rajskich zdjęć do neta.

Dla kogo?

Spodoba się miłośnikom plaż, a także tym, którzy lubią się zaszyć na jakiś czas. Na Ilha do Mel cywilizacja nie dotarła w takim stopniu jak na kontynent, więc można się mocno wyluzować. To miejsce poza szlakiem w Brazylii.

Zdjęcia

  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
  • Ilha do Mel
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Plaże Ilha do Mel stanowią aż 35 kilometrów białego, czyściutkiego podłoża pod twój ręcznik. Wielbiciele plaż nie zawiodą się. Poniżej przedstawiam listę zawierającą najlepsze plaże Ilha do Mel.

Grota Czarodziejek

Grota Czarodziejek (Grota de Encantadas) jest jedną z największych atrakcji na wyspie. Możesz wbić się do jaskini, której podłoże stanowi piasek. Jest tam niewiele miejsca i nie da rady wejść w czasie przypływu.

Praia de Farol

Plaża położona 25 minut na piechotę od Nova Brasilia. Znajduje się między dwoma skalistymi wybrzeżami. Na jednym z nich stoi malownicza latarnia morska. Fale są tutaj bardzo wysokie.

Praia do Miguel

Plaża do Miguel jest opustoszała i dzika. Otoczone klifami gęsto porośniętymi roślinnością zapewnia wysokie fale przez cały rok. Dostęp do plaży jest po 40-minutowej przechadzce z plaży Czarodziejek. Warto też wbić się na wzgórze Morro do Sabão, skąd rozchodzi się świetny widok.

Praia Encantadas

Najbardziej ruchliwa plaża na całej wyspie. Pełno tam barów, restauracji. Jakieś 2 godziny z buta z Nova Brasilia.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon