Itacare

4.17       Zobacz opinie (6)

Wyobraź sobie smukłe palmy, plaże z jasnym, delikatnym piaskiem oraz szum oceanu. Do tego spokój, niewielka ilość turystów, ewentualnie surferzy łapiący najlepsze fale. Brzmi jak kwintesencja wakacyjnej sielanki? To wszystko oferuje niewielka miejscowość Itacare, które znajduje się na południe od Salvador de Bahia. Do atutów tego kameralnego kurortu należy również fakt, że otacza go dżungla.

Itacare

Itacaré, Brazylia - © Zielonamapa.pl

Bujna roślinność tworzy tu swoistą oazę, które pozwala na odpoczynek od wysokich temperatur. Itacare upodobali sobie nie tylko surferzy, ale ogólnie fani aktywnej turystyki. Organizowane są tu spływy kajakowe, loty paralotnią w tandemie, raftingi, kanioningi i wiele innych. Oczywiście Itacare to również idealny cel wypoczynku. Tamtejsze plaże są prześliczne i bez trudu znajdziesz zaciszne miejsce praktycznie tylko dla Ciebie. Do tego dobra baza hotelowa i przyjazne dla portfela ceny.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł odpocząć zarówno aktywnie, jak i nieco bardziej leniwie, wtedy Itacare będzie doskonałym wyborem. Kurort pozwala też nacieszyć oczy pięknem przyrody i tamtejszych krajobrazów.

Zdjęcia

  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Szczyt sezonu w Itacare przypada na okres od grudnia do marca. Wtedy możesz spodziewać się tam największej ilości turystów. Od kwietnia do czerwca przypada pora deszczowa. Wtedy raczej nie planuj swojej wizyty. Natomiast, jeśli chciałbyś cieszyć się odrobinę niższymi temperaturami (ale dalej będzie bardzo ciepło) to wpadnij tam między lipcem a wrześniem.

Plaże Itacare charakteryzują się małą ilością ludzi, pięknymi lasami Atlantyckimi oraz wysokimi falami. Są idealne do uprawianie surfingu oraz błogiego leniuchowania. Plaże Prainha, Havaizinho, Engenhoca i Jeribucaçu są trudniej dostępne, ale krótką przechadzkę z pewnością wynagrodzi brak ludzi.

Tirirca

Jedna z klasysznych plaż dla surferów. To właśnie tutaj odbywają się mistrzostwa a fale są najwyższe.

Jeribucacu

Plaża Jeribucacu uznawana jest za najpiękniejszą w regionie, ustępuje tylko miejsca plaży Prainha. Jest mniej więcej 40 minut z buta od centrum, porośnięta jest lasami palm kokosowych. Daje dobre warunki do surfingu.

Prainha

Uznawana za najpiękniejszą w całym stanie Bahia. To istny raj na ziemi, który widnieje na wielu pocztówkach. Uroku dodają także porośnięte gęstym lasem wzgórza.

Itacare poza idealnymi warunkami do surfingu oferuje także możliwość trekkingu, kajakarstwa, skoków z wodospadu oraz raftingu.

Surfing

Plaże Itacare są jednymi z najlepszych w północno-wschodniej Brazylii do uprawiania surfingu. Najważniejszym miejscem są okolice Tiririca. Tam surfują najlepsi. Formacje wodne osiągają tam w sezonie nawet do trzech metrów. Innymi miejscówkami są plaże Prainha, Itacarezinho, Jeribucaçu, Ribeira and Havaizinho. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z surfingiem, polecam szczególnie plaże Engenhoca i Ribeira. Wody są tam spokojniejsze.

Rafting

Co raz bardziej popularna atrakcja. Spływ odbywa się na rzece Contas i trwa około trzech godzin. Świetna sprawa.

Kajaki

Kajak możesz wypożyczyć zarówno przy rzece Contas, na głównych plażach oraz przy wodospadzie Cleandro.

Zjazd na linie

Dostępny na plaży Ribeira.

Rower górski i trekking

Chyba najlepszą ścieżką do przejechania jest ta w kierunku plaży Prainha.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon