Itacare

0.00       0
Itacare w Brazylii to mekka surferów. Gdy w latach 80-tych potężna plaga zniszczyła wszystkie uprawy kakao w regionie, większość mieszkańców zaczęła utrzymywać się z turystyki. W tym momencie Itacare jest uznawane z jedno z najlepszych "małych" miast na świecie. Warunki do surfingu oraz aktywnej turystyki są tutaj znakomite. Więc jeśli zastanawiasz się co zobaczyć w Brazylii, to może właśnie Itacare to dobry pomysł. Zawsze możesz wbić do Salvadoru jeśli będzie Ci mało atrakcji.
Itacare

Itacaré, Brazylia - © Zielonamapa.pl

Dla kogo?

Spodoba się surferom oraz wszystkim którzy szukają miejsca na wyluzowanie się. Miejscówka staje się popularnym miejscem wypoczynku Salvador de Bahia, więc raczej nie zabieraj ze sobą kosztowności na plażę.

Zdjęcia

  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
  • Itacare
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Plaże Itacare charakteryzują się małą ilością ludzi, pięknymi lasami Atlantyckimi oraz wysokimi falami. Są idealne do uprawianie surfingu oraz błogiego leniuchowania. Plaże Prainha, Havaizinho, Engenhoca i Jeribucaçu są trudniej dostępne, ale krótką przechadzkę z pewnością wynagrodzi brak ludzi.

Tirirca

Jedna z klasysznych plaż dla surferów. To właśnie tutaj odbywają się mistrzostwa a fale są najwyższe.

Jeribucacu

Plaża Jeribucacu uznawana jest za najpiękniejszą w regionie, ustępuje tylko miejsca plaży Prainha. Jest mniej więcej 40 minut z buta od centrum, porośnięta jest lasami palm kokosowych. Daje dobre warunki do surfingu.

Prainha

Uznawana za najpiękniejszą w całym stanie Bahia. To istny raj na ziemi, który widnieje na wielu pocztówkach. Uroku dodają także porośnięte gęstym lasem wzgórza.

Itacare poza idealnymi warunkami do surfingu oferuje także możliwość trekkingu, kajakarstwa, skoków z wodospadu oraz raftingu.

Surfing

Plaże Itacare są jednymi z najlepszych w północno-wschodniej Brazylii do uprawiania surfingu. Najważniejszym miejscem są okolice Tiririca. Tam surfują najlepsi. Formacje wodne osiągają tam w sezonie nawet do trzech metrów. Innymi miejscówkami są plaże Prainha, Itacarezinho, Jeribucaçu, Ribeira and Havaizinho. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z surfingiem, polecam szczególnie plaże Engenhoca i Ribeira. Wody są tam spokojniejsze.

Rafting

Co raz bardziej popularna atrakcja. Spływ odbywa się na rzece Contas i trwa około trzech godzin. Świetna sprawa.

Kajaki

Kajak możesz wypożyczyć zarówno przy rzece Contas, na głównych plażach oraz przy wodospadzie Cleandro.

Zjazd na linie

Dostępny na plaży Ribeira.

Rower górski i trekking

Chyba najlepszą ścieżką do przejechania jest ta w kierunku plaży Prainha.

Zobacz także

Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon