Jericoacoara

3.86       Zobacz opinie (7)

Aż trudno uwierzyć, że bajeczna Jericoacoara nie została jeszcze zadeptana przez turystów. Znajduje się na liście najpiękniejszych plaż na świecie, jednak nadal pozostaje małą wioską rybacką, która raczej nie pojawia się na okładkach czasopism podróżniczych. Dlaczego? Głównym powodem jest ograniczona dostępność, bo do Jericoacoara można dojechać samochodem z napędem 4x4 z Fortaleza (po wielu wybojach i podbitkach). Po drugie cały obszar stał się Parkiem Narodowym, więc Brazylijczycy nie mogą go zabudować betonem i drogami. Tym lepiej. I choć niedawno podjęto kroki i zaczęto budować lotnisko, jest ono nadal zbyt daleko od serca Jeri. Na miejscu nie ma bankomatów, więc wybierz trochę więcej reali zawczasu!

Jericoacoara, Brazylia

Jericoacoara, Brazylia - © Zielonamapa

Dla kogo Jericoacoara?

Spodoba się miłośnikom odludnych plaż oraz dzikiej natury. Krajobraz panujący w tym miejscu jest iście pustynny, więc spodoba Ci się jeśli jesteś wielbłądem. A nuż.

Zdjęcia

  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
  • Jericoacoara
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Niebieska i Rajska Laguna

Laguna Azul oraz Laguna do Paraiso znajdują się pół godziny drogi od Jeri. Hamaki znajdują się tu bezpośrednio w wodzie.

Pedra Burada

Ta wielka, malownicza skała z przestrzeleniem znajduje się na większości pocztówek z regionu. Jest oddalona pół godziny drogi z plaży głównej Jeri.

Duna Pôr do Sol

Najlepszym miejscem na obejrzenie zachodu słońca w Jericoacoara jest właśnie ta wydma. Codziennie wieczorną porą ciągną tam tłumy turystów, by podziwiać słońce znikające za horyzontem.

Surfing

Jeri jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów związanych z wiatrem w całej Ameryce Południowej. Fale są tutaj wyjątkowo wysokie, choć nie brakuje plaż, gdzie początkujący mogą spróbować surfingu po raz pierwszy w życiu.

Wycieczki pojazem buggy

Ten popularny środek transportu w Brazylii jest często dostrzegalny na wydmach Jericoacoara. Możesz pojeździć lokalnie po wydmach lub wybrać się na szalonego tripa aż do parku narodowego Maranhenses. Jest to bardzo długa, bo aż 24-godzinna podróż ale z pewnością dostarczy niebywałych wrażeń. Ponadto lokalne agencje oferują łączone opcje transportu – trochę łódką, trochę jeepem, trochę autobusem. Poszukaj agencji Jeri off Road oraz Global Connection.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon