Joao Pessoa

2.80       Zobacz opinie (5)

Joao Passo to jedno z bardziej niezwykłych miast na wybrzeżu Brazylii. Znajduje się pomiędzy Natal i Recife. Tym co je przede wszystkim wyróżnia, to ogromna ilość terenów zielonych. Parki czy skwery pozwalają na odpoczynek od upałów i skrycie się przed intensywnymi promieniami słońca. Koniecznie przespaceruj się po Ogrodzie Botanicznym Benjamima Maranhão.

Joao Pessoa

Joao Pessoa, Brazylia - © Zielonamapa

Oczywiście Joao Passo oferuje turystom liczne plaże. Wzdłuż nich wznosi się sporo nowoczesnych budynków, kryjących w swych wnętrzach mniej lub bardziej ekskluzywne hotele czy apartamentowce. Jedną z najpopularniejszych i znanych plaż jest Bessa. Cenią ją zarówno turyści, jak i miejscowi. Oczywiście to nie jedyna, godna uwagi plaża. Wygospodaruj więc przynajmniej 2-3 dni na ich eksplorowanie.

Dla kogo?

Chcesz wypocząć na pięknych plażach, ale zależy Ci również na terenach spacerowych oraz udogodnieniach, jakie oferuje duże miasto? W takim razie Joao Paso będzie dla Ciebie doskonałym kierunkiem podróży. Dodatkowo to tętniące życiem miasto ma naprawdę świetną atmosferę, która szybko Ci się udzieli.

Zdjęcia

  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
  • Joao Pessoa
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Z racji tego, że Joao Passo leży w strefie klimatu tropikalnego, można tu wyróżnić w sumie tylko dwie pory roku - lato i zimę, a dokładniej porę suchą i deszczową. Sezon zimowy przypada od marca do sierpnia i charakteryzuje się ogromną ilością opadów, praktycznie przez cały czas. Sezon letni przypada natomiast od października do lutego i oferuje wysokie temperatury, dużo słońca ale też sporą wilgotność.

Plaża Jucare

Najlepszym miejscem na obejrzenie zachodu słońca jest bez wątpienia plaża Jucare. Cały spektakl rozpoczyna się około 17:00 i odbywa się przy akompaniamencie saksofonu. Wspaniała opcja dla wszystkich zakochanych.

Konwent św. Franciszka

Jeden z najważniejszych kompleksów barokowych w całej Brazylii olśniewa przede wszystkim kościołami św. Antoniego oraz św. Franciszka. Budowa kompleksu została ukończona w 1770 roku i przyciąga ogromną liczbę turystów.

Latrina Capo Branco

Latarnia położona jest w najbardziej na wschód wysuniętym punkcie Brazylii oraz całej Ameryki Południowej.

Picaozinho

Mniej więcej dwa kilometry od wybrzeża ulokowane są naturalne baseny, gdzie znajdziesz mnóstwo koralowców. Na miejsce udają się łódki, z których można wbić się wprost do wody i popływać z maską i rurką.

Buggy

Jedną z ciekawszych opcji na poznanie północnych i południowych plaż Joao Passeo jest pojazd zwany buggy. Podobną atrakcję znajdziesz też w wielu miejscach w Brazylii, z których najlepszym jest Mangue Seco.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon