Maragogi

4.17       Zobacz opinie (6)

Czy da się w Brazylii znaleźć typowy, wakacyjny kurort, który nie jest oblegany przez tłumy zagranicznych turystów? Okazuje się, że tak! W tym celu udaj się do Maragogi. Ta niewielka miejscowość położona w połowie drogi między Recife a Maceio. Żeby się tu dostać najlepiej wynająć samochód. A to sprawia, że część zagranicznych gości od razu rezygnuje, szukając miasta, do którego da się dolecieć samolotem.

Maragogi najlepsze i najpiękniejsze plaże w Brazylii

Maragogi, Brazylia - © Zielonamapa

Maragogi może się poszczycić naprawdę ładnymi plażami. Jasne - są w Brazylii bardziej spektakularne miejsca. Ale Maragogi ma jedną, zasadniczą przewagę - bez trudu znajdziesz tu puste plaże, na których będziesz się mógł cieszyć błogim spokojem. Koniecznie też wybierz się na wycieczkę katamaranem do Piscinas Naturais de Maragogi. Znajdują się 6 km nabrzeża i stanowią naturalne baseny, które są częścią APA Costa dos Corais - największego obszaru ochrony środowiska morskiego w Ameryce Łacińskiej. Na ich terenie będziesz mógł podziwiać niesamowitą rafę koralową.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsc spoza głównych turystycznych szlaków i marzy Ci się relaks na pięknych plażach, wtedy Maragogi będzie dla Ciebie idealną propozycją. Warto jednak podkreślić, że choć mało popularny, to kurort ma naprawdę dobrą bazę hotelową.

Zdjęcia

 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
 • Maragogi
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Maragogi oferuje dobre warunki pogodowe praktycznie przez cały rok. No, może poza lipcem, który uznawany jest za najbardziej deszczowy miesiąc. Najcieplej jest w styczniu. Jeśli chcesz cieszyć się najlepszymi do plażowania warunkami, wtedy zawitaj tu między grudniem a marcem.

Plaże w Maragogi to bez wątpienia najpiękniejsze plaże Brazylii. Zarówno na północ i południe od miasta plaże ciągną się na aż 20 kilometrów. Szczególnie urokliwe są te w kierunku Pernambuco.

Plaża centralna

Jedna z najpopularniejszych w całym regionie. Znajdziesz na niej pełno barów, restauracji, hoteli. Stąd też ruszają wszystkie wycieczki do naturalnych zbiorników wodnych.

Japaratinga

Przepiękna plaża, która zlokalizowana jest na południowym krańcu wioski. Palmy kokosowe, złociste, piaszczyste plaże. Nad plażami górują wysokie klify.

Nurkowanie

Jedną z największych atrakcji turystycznych w Maragogi są naturalne baseny wodne, które wypełniają ławice ryb. Można w nich nurkować, choć Brazylijczycy ustalili dzienny limit turystów. Najlepszym zbiornikiem będzie Gales.

Dostaniesz się do niego z plaży centralnej, na przykład katamaranem. Cała wycieczka trwa około dwóch godzin. Polecamy wyruszyć z samego rana i przy odpływie. Wrażenia są niesamowite. Z kolei zbiorniki Taocas, Barra Grande oraz Barobo de Peroba są zdecydowanie płytsze i możesz je eksplorować z rurką. Jeśli jednak masz wybór, wybierz Gales.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon