Ouro Preto

3.83       Zobacz opinie (6)

Ouro Preto, którego nazwę przetłumaczyć można jako “czarne złoto”, położone jest pośród malowniczych gór Minas. Miasto założono w XVII wieku. To właśnie wtedy odkryto tu pokłady złota, które przyciągnęły w tę część Brazylii tak poszukiwaczy cennego kruszcu, jak i handlarzy czy niewolników. Ouro Preto w szybkim tempie zaczęło się rozwijać. Wypełnione zostało wspaniałą architekturą, wzorowaną na europejskiej.

Ouro Preto
Ouro Preto, Brazylia - © Zielonamapa

I tu warto nadmienić, że w Ouro Preto zobaczysz największe skupisko barokowych budynków w całej Brazylii. Z tego powodu miasto znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Choć z czasem wydobycie złota ustało, to Ouro Preto nie utraciło na znaczeniu, a obecnie stanowi całkiem ciekawy kierunek jedno lub dwudniowej wycieczki. Nie tylko zachwyci Cię tu wspaniale zachowana miejska zabudowa, ale również widoki, jakie rozciągają się tak z samego miasta, jak i jego obrzeży.

Dla kogo?

Ouro Preto to świetny wybór, jeśli lubisz zwiedzać, ale i spacerować. Czekają tu na Ciebie nie tylko wspaniałe zabytki, ale również liczne miejsca, z których będziesz mógł podziwiać rozległą panoramę tak miasta, jak i gór.

Zdjęcia

  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
  • Ouro Preto
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeśli chcesz się cieszyć najpiękniejszą pogodą, stosunkowo wysokimi temperaturami (ale nie upalnymi) i brakiem opadów, to wybierz się tam w czerwcu lub lipcu. Na pewno omijaj grudzień i styczeń, gdy w Ouro Preto praktycznie non stop leje.

Ouro Preto zostało wzniesione na wzgórzach, przez co barokowe kościoły i budowle prezentują się jeszcze okazalej. Całe miasteczko można bez trudu obejść na piechotę. Pod spodem wrzuciłem mapę z zabytkami Ouro Preto do ściągnięcia. Większość atrakcji i zabytków Ouro Preto jest zamknięta w poniedziałek.

Kościół św. Franciszka z Asyżu

Igreja de São Francisco de Assis jest jednym z najlepiej zachowanych kościołów barokowych w Brazylii. Został wzniesiony przez przez jednego z najwybitniejszych brazylijskich artystów – Aleijadinho.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon