Matogrossense

Bagna Pantanal Matogrossense rozciągają się na terenie Boliwii, Brazylii oraz Paragwaju. Bramą do tego miejsca jest mała mieścinka Pocone, z której wychodzi Transpantaneira. Jest to legendarna droga przechodząca przez teren bagienny. Kończy swój bieg w Porto Jorfe. Pantanal posiada jedną z najczystszych słodkich wód na całym kontynencie.

Pantanal Matogrossense, Brazylia, atrakcje turystyczne, wycieczka, opinie

Tuiuiu, Pantanal Matogrossense, Brazylia – © Marcos Bergamasco

Symbolem parku jest Tuiuiu, ptak który może osiągnąć prawie 1,5 metra rozpiętości skrzydeł. W samym parku Pantanal Matogrossense żyje prawie 650 gatunków ptaków, 200 gatunków ryb i 80 ssaków. Najlepszym czasem na odwiedzenie parku jest czas od Maja do września. Jest to pora sucha. Nie zapomnij przestawić zegarka, gdyż w stanie Mato Grosso czas jest o godzinę do tyłu względem Brazylii.

Dla kogo?

Spodoba się wszystkim miłośnikom natury, dzikiej zwierzyny oraz miejsc trudno dostępnych dla turystów. Wycieczki do parku możesz zorganizować z miejscowości Cuiaba, Campo Grande oraz Corumba. Polecam te dwie ostatnie, gdyż jest taniej i przewodnicy zabiorą Cię w dalej głąb parku.