Plaża Pipa

0.00       0

Plaża Pipa? Jak to brzmi? Tak, wiem. Ja też sobie pomyślałem to i owo, gdy przeczytałem nazwę tego malowniczego zakątka świata. Pomimo zabawnej nazwy Praia da Pipa to jedna z najlepszych plaż w całej Brazylii. Odkryli ją surferzy w latach 70-tych. Od tamtego czasu mała wioska rybacka rozrosła się, nie tracąc jednak swojego świetnego klimatu. Pomimo niewątpliwie pięknego położenia, majestatycznych klifów oraz piaszczystych plaż, wabikiem przyciągającym turystów jest Zatoka Delfinów. To właśnie tam możesz popływać z tymi niesamowicie słodkimi ssakami.

Plaża Pipa, Brazylia

Plaża Pipa, Brazylia - © Zielonamapa

Dla kogo?

Spodoba się szukającym rajskich plaży, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Przypadnie również do gustu nurkom, którzy mają w Plaża Pipa nieczęstą okazję, żeby popływać z delfinami.

Zdjęcia

  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
  • Plaża Pipa
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Plaża Centro

Główna plaża miasta jest dostępna praktycznie w każdym punkcie Avenida Baía dos Golfinhos, czyli głównej drodze zaraz przy plaży. Stąd też można zaaranżować łódkę, którą dopłyniesz do Zatoki Delfinów. Przy odpływie dojdziesz tam na piechotę.

Plaża Curral lub Zatoka Delfinów

Plaża otoczona wysokimi, majestatycznymi klifamim, która jest najlepszym miejscem do obserwowania delfinów. Podobnie jak na plaży Centro, tutaj też możesz wbić się na łódkę. Poprowadzi Cię kilka kilometrów w głąb morza, gdzie będziesz mógł popływać z delfinami.

Plaża Amor

Plaża w kształcie serca, którego kształt najłatwiej dostrzec z punktu widokowego Chapadão. Według miejscowych jest to najpiękniejsza plaża w tym zakątku Brazylii.

Plaża Minas

Olbrzymie klify, bardzo wysokie fale to charakteryzuje plaże Minas. Raczej tam nie popływasz, ale to dobra miejscówka żeby odsapnąć nad klifem.

Plaża Tibau do Sul

Bardzo popularna plaża wśród surferów. Znajduje się w południowej części Praia da Pipa. Klimat jest tu iście rajski. Palmy kokosowe, złocisty piaseczek. Aż chciałoby się tam zostać całe życie

Plaża Cacimbinhas

Jeśli plaża Tibau do Sul przypadła do gustu surferom, to Cacimibnhas kitesurferów.

Plaża Guaraíras

Urokliwa plaża i doskonałe miejsce by obserwować zachód słońca. Zakochane pary będą miały nie lada zagwozdkę. Czy wybrać tę plażę, czy Plażę Amor. Ja wolę tę drugą, ale co kto lubi.

Nie bardzo wiedziałem jak nazwać ten paragraf… W każdym razie Pipa to idealne miejsce do nurkowania z delfinami.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon