Porto Seguro

3.71       Zobacz opinie (7)

W połowie drogi między Rio de Janeiro a Salwadorem leży Portu Seguro. Historycznie to ważny punkt na mapie Brazylii. Bowiem tamtejszy port był pierwszym miejscem do jakiego trafiali portugalscy marynarze po podróży z Europy. Jednak obecnie Porto Seguro woli żyć teraźniejszością niż przeszłością. Miasto funkcjonuje jako popularny kurort (jeden z największych w kraju), w szczególności wśród rodzimych turystów.

Porto Seguro
Porto Seguro, Brazylia - © Zielonamapa

Porto Seguro upodobała też sobie młodzież oraz studenci, na których czeka tu sporo atrakcji pod postacią licznych klubów czy pubów. Oczywiście w okolicach miasta znaleźć też można liczne, naprawdę ładne plaże. Do tego dobra baza hotelowa i gastronomiczna, które gwarantują udane wakacje.

Dla kogo?

Porto Seguro to typowy kurort. Jeśli więc podczas pobytu w Brazylii planujesz trochę odpocząć i poplażować, to to konkretne miasto będzie naprawdę świetnym wyborem. Porto Seguro ma też bogatą ofertę życia nocnego. Więc i dobrą zabawę masz tu zagwarantowaną.

Zdjęcia

  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
  • Porto Seguro
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Porto Seguro oferuje typowo tropikalny klimat. Jednak planując swój pobyt omijaj okres od kwietnia do czerwca. Dlaczego? Ponieważ to wtedy w okolicy przypada pora deszczowa, a wilgotność powietrza osiąga maksimum. Szczyt sezonu przypada na czas od połowy grudnia do marca. To wtedy w mieście najwięcej się dzieje, ale przebywa też najwięcej turystów. Najspokojniejszymi (i jednocześnie najtańszymi) miesiącami jest październik i listopad. 

Centro Historico

W Centro Historico znajdziesz mnóstwo kolorowych budynków z czasów kolonialnych, które są pięknie podświetlone nocą. Wszystko upamiętnia pierwsze przybycie Portugalczyków ponad 500 lat temu.

Plaża Taperapua

Plaża Taperapua jest najpiękniejszą w całym Porto Seguro. Co za tym idzie – jest mocno oblegana.

Passaserela de Alcohol

Życie nocne w Porto Seguro jest podzielone na dwie części. Ludzie najcześciej zaczynają imprezy na Alei Alkoholu (Passaserela de Alcohol). Ulica jest w samym centrum Porto Seguro i zdobią ją kolonialne budynki. Są one schronieniem dla barów z muzyką na żywo, restauracji, sklepów i butików z pamiątkami. Wieczorem na miejscu pojawiają się wózki z Capetą, czyli regionalnym alko na bazie wódki i mleka.

Beco

Dopiero koło północy nadchodzi czas, by wbić się na imprezę. A te w Porto Seguro trwają do białego rana. Każdego dnia tygodnia, inny klub staje się główną areną działań imprezowiczów. Alternatywą dla alei Alkoholu może być Beco, która znajduje się na końcu wspomnianej alei. Pełno tam malutkich barów. Jest ciszej i trochę taniej.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon