Recife

3.77       Zobacz opinie (13)

Na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii leży Recife. Pełni funkcję stolicy stanu Pernambuco. Dlaczego powinieneś rozważyć wizytę w tym mieście? Przede wszystkim przez wzgląd na to, że Recife oferuje naprawdę bogatą ofertę życia nocnego i kulturalnego. Liczne świetne restauracje i knajpki dają możliwość nie tylko skosztowania lokalnej kuchni, ale po zapadnięciu zmroku gwarantują naprawdę świetną zabawę.

Recife
Recife, Brazylia - © Zielonamapa

Jednak Recife to nie tylko imprezy i jedzenie. Znajdziesz tu również malownicze, zabytkowe centrum z przepiękną konkatedrą (Concatedral de São Pedro dos Clérigos) czy uroczym Praça da República. Z racji położenia, Recife ma też do zaoferowania pokaźną ilość długich i piaszczystych plaż. Generalnie jest tu co robić, a dobra baza hotelowa dodatkowo sprzyja dłuższym pobytom.

Dla kogo?

Recife to całkiem uniwersalny kierunek podróży, który zapewni rozrywki każdemu, bez względu na podróżnicze preferencje. Przede wszystkim jednak spodoba Ci się tu wtedy, jeśli lubisz imprezować, poznawać nowych ludzi, ale też testować lokalną kuchnię. Recife daje też przestrzeń do relaksu na jednej z tamtejszych ładnych plaż. A jak zapragniesz zażyć nieco wyższej kultury i poznać historię miasta, wtedy możesz wybrać się na zwiedzanie starego miasta.

Zdjęcia

 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
 • Recife
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Najlepszym okresem na odwiedziny w Recife jest ten przypadający od września mniej więcej do lutego. Wtedy pogoda powinna być najbardziej stabilna, z małą ilością opadów. Będziesz więc mógł zarówno spędzić czas na plaży, jak i pospacerować i pozwiedzać.

RECIFE

Stare miasto w Recife

Kolonialną dzielnicę starego miasta w Recife najlepiej przejść z buta, lub przejechać rowerem. Zacznij od Rua do Bom Jesus, gdzie znajdziesz Dom Holenderski oraz galerie sztuki. Potem skieruj się na Observatório Cultural Torre Malakoff, skąd roztacza się najlepszy widok na miasto. Zwiedzanie najlepiej zakończyć w okolicach rzeki Capipare, a dokładnie w Marco Zero.

Karnawał w Recife

Karnawał w Recife i Olinda należą do najbardziej kolorowych i bezpiecznych w całej Brazylii. Jak chyba nigdzie indziej, ludzie przebierają się za wojowników, byki oraz bestie.

Stare miasto w Recife

Życie nocne w Recife kręci się dookoła plaży Boa Viagem oraz starego miasta. W szczególności ulicy Paco Alfandega. Znajdziesz tam mnóstwo barów i klubów z muzyką na żywo. Możesz potańczyć sambę, marengę. W samym centrum miasta jest jeszcze Pario de Sao Pedro, gdzie posłuchasz afrykańskich rytmów (bębny). To taki koncert na żywo, głównie w weekendy.

Plaża Boa Viagem

Bardzo długa, bo aż 7 kilometrowa plaża jest centralnym punktem zarówno dla dzieci i starszych. Plaża położona jest na południe od Recife.

Nurkowanie w Recife

Na dnie zatoki przylegającej do Recife zatonęło wiele statków. W związku z tym miasto uważane jest za brazylijską stolicę wraków. Nurkowanie jest prawdziwą frajdą, gdyż poza samymi zatopionymi statkami możesz też eksplorować rafę koralową.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon