Salvador de Bahia

3.50       Zobacz opinie (6)
Salvador w stanie Bahia jest kwintesencją Brazylii. To istny tygiel kulturowy, rasowy i religijny. Przyciąga turystów z całego świata głównie z racji na swoją egzotykę. Po przyjeździe do miasta, człowiek czuje się trochę jak w Afryce. Potomkowie niewolników nadal pielęgnują tam kulturę afrykańską, którą jest obecna na każdym kroku. Nie ma takiego drugiego miejsca w obu Amerykach, które zachowałoby tyle z tradycji swoich przodków. Nie bez przyczyny, Salvador stanowił przez wiele lat stolicę Brazylii.
Salvador Bahia w Brazylii, plaże, atrakcje turystyczne, opinie

Architektura Salvadoru, Brazylia - © ymcolor

Dla kogo?

Spodoba się miłośnikom kultury afrykańskiej, bujnego życia nocnego i festiwali. Karnawał jest według wielu lepszy niż ten z Rio de Janeiro. Miłośnicy plaż poczują się jak w niebie. W Salvadorze znajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż w Brazylii.

Zdjęcia

 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
 • Salvador de Bahia
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Pelourinho – atrakcje Salvador de Bahia

Żadne inne miejsce nie oddaje ducha miasta jak dzielnica Pelourinho. Jest uznawane za stare miasto w Salvador de Bahia. Znajdziesz tam prawie 800 okazałych, kolorowych rezydencji, katolickie kościoły, restauracji i małych sklepików. Jeśli uwielbiasz historię sztuki, architekturę i zabytki – nie może Cię zabraknąć w Pelourinho.

Plaże Salvador de Bahia są fantastyczne, pomimo tego nie nadają się do kąpieli. Skażenie wody jest na wysokim poziomie. Wyjątkiem będzie plaża Porto da Barra, która jest bardzo zatłoczona w trakcie weekendów. Drugą plażą, gdzie bez obaw można wejść do wody jest Farol da Barra. Na innych plażach można przejść się promenadą wzdłuż wody, ale raczej odradzam się kąpać. Chyba że wyjedziesz trochę poza miasto.

Plaża Porto da Barra

Jedna z najpopularniejszych plaż Salvador de Bahia, gdzie woda jest czysta a warunki do plażowania idealne. To miejsce bardzo się tłoczy w trakcie weekendów. Natkniesz się na niekończącą się ilość przenośnych sklepikarzy.

Festiwale Festas de Largo

Od grudnia do lutego w Salvadorze odbywa się mnóstwo festiwali. Na ulice wychodzi mnóstwo ludzi, którzy uczestniczą w precesjach i różnego rodzaju animacji. Imprezy zaczynają się od celebracji dnia św. Barbary a kończą w czasie Iemanjá Day. Czyli kilka dni przed karnawałem, który w Salvador de Bahia jest wyjątkowy.

Drugą opcją i procesją jest Dodo, które podąża 4-kilometrową trasą blisko plaż. Stanowi dobrą alternatywę dla Osmara. Ostatnią opcją jest Batatinha, czyli karnawał w historycznym centrum. Nie jest tak popularna jak dwie poprzedniczki i przyciąga bardziej poprzebierane rodziny z dziećmi.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon