Sao Paulo

ŚREDNIO

Sao Paulo, które przez miejscowych nazywane jest Sampa, pozostaje poza utartym szlakiem wycieczek po Brazylii. O to pewnie zaskoczenie dla niejednej osoby. Bo przecież Sampa to nie tylko największe i najludniejsze miasto kraju ale i całego kontynentu. Może przytłaczać ilościom drapaczy chmur i zabudowań. Brak dostępu do morza oraz wrażenie betonowej dżungli sprawiają że São Paulo pozostaje w cieniu kolonialnego Salvadoru oraz rozsławionego Rio de Janeiro.

Sao Paulo

Sao Paulo, Brazylia – © Zielonamapa.pl

Pomimo tego, miasto Sao Paulo może się poszczycić bardzo bogatym życiem nocnym, światowej klasy restauracjami oraz niewielką kolonialną starówką. Odwiedzających może zaskoczyć różnorodność kulturowa. W mieście znajduje się największe skupisko Japończyków poza Japonią. Stąd też na każdym kroku natkniesz się na Sushi. Równie silne są wpływy włoskie, więc makaronu i pizzy nie zabraknie. Kolejną liczną mniejszością są Tatarzy, więc jest gdzie zjeść tatar.

Dla kogo?

São Paulo spodoba się miłośnikom wielkich miast oraz różnorodności kulturowej. Nie natkniesz się tam na zorganizowane grupy turystów, ale doświadczysz typowego życia w Brazylii. Amatorzy życia nocnego i imprez nie zawiodą się. Gdy Paulistas (mieszkańcy Sao Paulo) nie pracują, najczęściej imprezują.