Iquique

2.90       Zobacz opinie (10)

Iquique, położone nad brzegiem oceanu w północnej części Chile, to jeden z najpopularniejszych kurortów tego kraju. Przez lata zapracowało sobie na ten status. Przede wszystkim jest to miasto… wolnocłowe. Turyści chętnie wpadają tu na zakupy, by zaopatrzyć się w elektronikę czy nieco bardziej luksusowe dobra dostępne w strefie Duty Free.

Iquique
Iquique, Chile - © Zielonamapa

Oprócz tego Iquique posiada świetne plaże. Bez względu na to, czy preferujesz aktywny wypoczynek (np. surfujesz), czy wolisz nieco bardziej leniwie pracować nad opalenizną, znajdziesz tu dla siebie odpowiednie miejsca do relaksu. Kosmopolitycznego charakteru nadają też miastu liczne, klimatyczne knajpki, niejednokrotnie w stylu artystycznej bohemy. Dodatkowo, możesz tu liczyć na naprawdę świetną bazę noclegową, która pod kątem cen nie zwala z nóg.

Dla kogo

Jeśli chcesz odpocząć w najlepszym kurorcie Chile, wtedy musisz wybrać się do Iquique. Miasto to jest również mekką surferów, na których czekają tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Fani spacerów i podziwiania widoków będą mogli wędrować wzdłuż brzegu oceanu lub po przyjemnie zagospodarowanym centrum Iquique.

Zdjęcia

  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
  • Iquique
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Generalnie, jeśli zależy Ci na typowym, kurortowym życiu, czyli plażowaniu, opalaniu, taplaniu w wodzie i imprezowaniu, wtedy wybierz się tu w szczycie sezonu, czyli między grudniem a marcem. Nieco niższe ale wciąż bardzo przyjemne temperatury panują tutaj od kwietnia do lipca.

Warto też poświęcić trochę czasu na poznanie historycznej części miasta, która zaskakuje swym niepowtarzalnym klimatem. Nie zajmie Ci to nie wiadomo jak wielu godzin, a na pewno nie będziesz żałował.

Plaza Arturo Prat

Zwiedzanie rozpocznij od głównego placu Iquique, czyli Plaza Arturo Prat. To jedno z bardziej reprezentacyjnych punktów miasta, które zachwyca architekturą. W centralnej części placu wznosi się najważniejszy zabytek Iquique, czyli Torre Del Reloj.

Torre Del Reloj

Torre Del Reloj to wieża zegarowa zajmująca centralną część Plaza Arturo Prat. Zbudowana została w XIX wieku, a w jej wnętrzu znajduje się mechanizm zegarowy ściągnięty specjalnie z Anglii. Wieża posiada intensywnie białą fasadę, której zdobienia nawiązują do sztuki Islamu, a także posiadają elementy architektury gotyckiej. W środku działa m.in. sklepik z pamiątkami.

Muzeum Regionalne

Również w obrębie ścisłego centrum działa Muzeum Regionalne (Museo Regional de Iquique, Baquedano 951, Ex Huancavelica 47). Składa się na nie kilka wystaw stałych, w tym archeologiczna czy etnograficzna. Ich zadaniem jest przybliżanie bogatego dziedzictwa Iquique i okolic.

Muzeum Corbeta Esmeralda

Warto też wygospodarować czas na zwiedzanie muzeum Corbeta Esmeralda (Av. Arturo Prat Chacón). Nie jest ono urządzone w budynku a w… replice imponującego okrętu Corbeta Esmeralda. Spacer po niezwykłych wnętrzach tej jednostki pływającej pozwala poznać jego historię oraz przekonać się, jak żyło się na jego pokładzie.

Iquique słynie ze swych przepięknych i rozległych plaż. Jednak musisz mieć na względzie, że nie przy każdej da się popływać w oceanie. A to dlatego, że występują tam bardzo wysokie i momentami groźne fale. Dla surferów są super. Dla zwykłych śmiertelników niekoniecznie.

Playa Cavancha

Główną, miejską plażą jest Playa Cavancha. Rozciąga się na południe od ścisłego centrum. Świetne miejsce zarówno dla surferów, jak i rodzin z dziećmi. Jej okolica jest przyjemnie zagospodarowana, więc nadaje się tak na typowe plażowanie, jak i spacery czy podziwianie zachodów słońca.

Playa Brava

Inną, równie popularną plażą jest Playa Brava, znajdująca się nieco dalej na południe. Sporo miejsc dla dzieci - place zabaw, skate park itp. Do tego przyjemne alejki spacerowe. Miękki piasek i cudowne widoki.

Playa Huayquique

Playa Huayquique znajduje się na południowych obrzeżach miasta. Zwykle panuje tu nieco spokojniejsza atmosfera i jest tu mniej ludzi. Ze względu na wysokie fale będzie super propozycją dla surferów oraz osób chcących się poopalać. Pływanie w oceanie odpada.

Jak na prawdziwy kurort przystało, Iquique oferuje całkiem bogatą ofertę pubów. Dzięki temu nie tylko za dnia, ale również wieczorami będziesz mógł miło spędzić czas. 

Bar Radicales

Jednym z bardziej kultowych miejsc na mapie Iquique jest Bar Radicales (Baquedano 1024-1082). Słynie ze świetnego wystroju wnętrz, luźnej atmosfery oraz doskonałego wyboru trunków. Zwykle jest tu bardzo tłoczno, więc warto wpaść nieco wcześniej, by zająć sobie stolik.

Hell Street Bar

Jeśli chcesz napić się drinka oraz zjeść coś konkretniejszego, wtedy wpadnij do Hell Street Bar (Baquedano 1296). Oferuje on mocno niezobowiązującą atmosferę i doskonały wybór dań obiadowych. Ceny są bardzo przystępne. 

OSB Work Bar

Godnym uwagi punktem Iquique jest również OSB Work Bar (Tarapacá 131). Świetny, nieco bardziej industrialny wystrój wnętrz. Świetny wybór drinków z procentami lub bez oraz doskonałych dań. Super opcja na spotkania ze znajomymi. 

Barsovia Unplugged

Wieczorami sporo się dzieje w Barsovia Unplugged (Baquedano 1107). Przede wszystkim dlatego, że bar ten oferuje muzykę na żywo. Idealne miejsce na relaks, ale i dobrą zabawę. W menu zarówno alkohole, jak i dobre jedzonko.

Zobacz także

Chile
Co zwiedzić w Chile?
Chile
Najlepsze plaże w Chile
Chile
Życie nocne w Chile
Chile
Parki narodowe w Chile
Chile
Aktywnie w Chile
Chile
Poza szlakiem w Chile
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon