Juan Fernandez

3.40       Zobacz opinie (5)

Chyba nie ma takiej osoby, które nie znałaby opowieści o Robinsonie Crusoe. Marynarz ten w wyniku splotu nieszczęśliwych zdarzeń został rozbitkiem na bezludnej wyspie. A czy wiedziałeś, że wyspa ta znajduje się w granicach administracyjnych Chile, a dokładniej, że należy do archipelagu Juan Fernandez?

Juan Fernandez

Juan Fernandez, Chile - © Zielonamapa

Od stałego lądu dzieli go dystans od 600 do 670 km. Na archipelag składa się wyspa Robinsona Crusoe (wcześniej znana jako Más a Tierra), Alejandro Selkirk (Más Afuera), Santa Clara i kilka mniejszych wysepek. Najdogodniejszym portem, z jakiego można się na nie dostać, jest Valparaiso. Archipelag Juan Fernandez był przez długi czas ulubionym miejscem piratów i korsarzy. Obecnie te rajskie wyspy stanowią wymarzony kierunek wakacji, w szczególności, jeśli chciałbyś odciąć się od tłumów. Co ważne, archipelag został objęty ochroną w ramach parku narodowego oraz jako Rezerwat Biosfery UNESCO.

Dla kogo?

Archipelag Juan Fernandez to ciekawa propozycja, jeśli chciałbyś wyruszyć w podróż śladami Robinsona Crusoe. Tu będziesz miał okazję odwiedzić jego wyspę! Archipelag to również wyjątkowo piękne miejsce, z rajskimi krajobrazami i endemiczną roślinnością. Wakacje w takich okolicznościach przyrody będą niezapomnianym doświadczeniem.

Zdjęcia

  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Archipelag Juan Fernandez charakteryzuje się dość wilgotnym klimatem. Kilka lat temu wysepki dość mocno ucierpiały podczas tsunami. Najlepsze warunki pogodowe oraz najwyższe temperatury zastaniesz tam od końca listopada do marca.

Zobacz także

Chile
Co zwiedzić w Chile?
Chile
Najlepsze plaże w Chile
Chile
Życie nocne w Chile
Chile
Parki narodowe w Chile
Chile
Aktywnie w Chile
Chile
Poza szlakiem w Chile
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon