Atacames

3.50       Zobacz opinie (6)

Atacames to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych ekwadorskich kurortów. Jeśli właśnie włączyła Ci się czerwona lampka i obawiasz się gigantycznych tłumów, to musimy Cię uspokoić. W Atacames nie powinieneś się obawiać oblężenia turystów. A nawet, gdy będzie ich nieco więcej, to tamtejsze plaże są na tyle rozległe, że znajdziesz dla siebie odpowiednio spokojne i kameralne miejsce.Atacames

Głównymi atutami Atacames, oprócz pięknej linii brzegowej, są również niskie ceny (tak zakwaterowania, jak i jedzenia) oraz gwarna, bardzo pozytywna i szybko udzielająca się atmosfera. Co ważne, turyści zagraniczni stanowią tu mniejszość. Bowiem w Atacames najchętniej wypoczywają Ekwadorczycy.

Dla kogo?

Jeśli chciałbyś wypocząć w typowym, wakacyjnym kurorcie, ale równocześnie zależy Ci na autentycznym doświadczaniu Ekwadoru, to Atacames może być ciekawym wyborem. Miasteczko ma dobrą bazę hotelową i gastronomiczną, oferuje piękne plaży i najchętniej wybierane jest przez Ekwadorczyków. Dzięki temu nie jest tam aż tak komercyjnie, a bardziej lokalnie i swojsko.

Zdjęcia

  • Atacames
  • Atacames
  • Atacames
  • Atacames
  • Atacames
  • Atacames
  • Atacames
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Najlepszym terminem wydaje się być okres od maja do grudnia, gdy w tej części Ekwadoru zwykle jest najbardziej słoneczna pogoda oraz najwyższe temperatury. Oczywiście w tym czasie może być w kurorcie nieco bardziej tłoczno, ale wciąż bez tragedii.

Zobacz także

Ekwador
Co zwiedzić w Ekwadorze?
Ekwador
Najlepsze plaże w Ekwadorze
Ekwador
Życie nocne w Ekwadorze
Ekwador
Parki narodowe w Ekwadorze
Ekwador
Aktywnie w Ekwadorze
Ekwador
Poza szlakiem w Ekwadorze
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon