Quito

4.40       Zobacz opinie (10)

Quito to druga, najwyżej położona stolica świata. Została zbudowana na zboczach wulkanu Pichincha, na wysokości 2850 m n.p.m. Ekwadorska stolica może się poszczycić największą i najlepiej zachowaną (w dużej mierze kolonialną) starówką w całej Ameryce Łacińskiej. Na jej terenie znajdziesz pokaźną liczbę zabytków, zaczynając na kościołach, a na pięknych kamienicach czy muzeach kończąc.

quito

Quito, Ekwador - © Zielonamapa

To za sprawą zabytkowego, starego miasta Quito znalazło się pod ochroną UNESCO. Stolica Ekwadoru to niewyczerpane źródło inspiracji - tak pod kątem zwiedzania, jak i widoków. Z racji położenia możesz tu liczyć na mnóstwo punktów, z których będziesz mógł podziwiać rozległą panoramę miasta, jak i gór. Oczywiście jak na dużą aglomerację przystało, sporo dzieje się tutaj również po zapadnięciu zmroku. A to wszystko za sprawą licznych knajpek, które gwarantują przestrzeń do naprawdę dobrej zabawy.

Dla kogo?

Quito warto odwiedzić z kilku względów. Przede wszystkim to idealny cel city break’u nastawionego stricte na zwiedzanie. Zabytków, muzeów i innych ciekawych miejsc jest tu bardzo dużo. Po drugie, spodoba się tu imprezowiczom oraz degustatorom tradycyjnych smaków. Czekają tu na nich świetne restauracje oraz klimatyczne puby. Quito może być też fajnym punktem wypadowym w góry oraz na okoliczne szlaki.

Zdjęcia

  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
  • Quito
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Stolicę Ekwadoru najlepiej zwiedzać w porze suchej, która przypada tu między czerwcem a wrześniem. W pozostałych miesiącach też będzie OK, ale na pewno mogą zdarzać się deszcze, silniejsze wiatry i dużo większe wahania temperatur.

Starówka

Cała starówka jest niezwykle okazała i została wpisana na listę UNESCO. Znajduje się ona w starej części miasta. Jest przepełniona pięknymi, kolonialnymi placykami, kościołami i kaplicami. Centralnym jej punktem jest Plaza Grande. Warto tam skoczyć do kościołów San Francisco oraz Copania de Jesus. Ten pierwszy jest za friko.

La Mariscal

Większość życia nocnego odbywa się w okolicy Mariscal na Nowym Mieście. Jednak w weekendy na starym mieście odżywa także La Ronda. To wąska, malownicza uliczka usiana barami i kawiarenkami. Popularnymi miejscami na La Mariscal jest Bungalow 6 oraz El Pobre Diablo (z muzyką na żywo).

Zobacz także

Ekwador
Co zwiedzić w Ekwadorze?
Ekwador
Najlepsze plaże w Ekwadorze
Ekwador
Życie nocne w Ekwadorze
Ekwador
Parki narodowe w Ekwadorze
Ekwador
Aktywnie w Ekwadorze
Ekwador
Poza szlakiem w Ekwadorze
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon