Manizales

3.14       Zobacz opinie (7)

Manizales to średniej wielkości, uniwersyteckie miasto położone mniej więcej w połowie drogi między Bogotą a Cali. Słynie m.in. z popularnego jarmarku, który odbywa się co roku w styczniu, oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Oprócz tego, Manizales ma przepiękną lokalizację. Otoczone jest zielonymi, malowniczymi górami, w których znaleźć można cieszące się ogromną popularnością termalne źródła.

manizales

Manizales, Kolumbia - © Zielonamapa

Co więcej, okolice miasta doskonale nadają się do obserwowania ptaków. Na południe od niego rozciąga się przepiękny Park Narodowy Los Nevados. Manizales to również kawa. To tu będziesz mógł dowiedzieć się nieco więcej na temat produkcji tego aromatycznego napoju oraz skosztować go w licznych hacjendach. Natomiast wieczorami, Manizales staje się imprezowym, roztańczonym miejscem. Głównie za sprawą studentów, którzy dość mocno wpływają na miejską tkankę.

Dla kogo?

Jeśli chciałbyś odwiedzić miejsce, które jednocześnie pozwala na wgląd w lokalną kulturę, jak i przebywanie wśród wspaniałej przyrody i krajobrazów, wtedy koniecznie zawitaj w Manizales. Lubisz imprezować? W takim razie też Ci się tutaj spodoba!

Zdjęcia

  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
  • Manizales
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Na pewno w styczniu, gdy odbywa się tu słynny Jarmark Manizales. Miasto przeżywa wtedy małe oblężenie. Ale panująca w tym czasie atmosfera jest naprawdę niezwykła. Poza tym, Manizales jest dobrym kierunkiem podróży praktycznie przez cały rok.

Warto poświęcić też trochę czasu na zwiedzanie Manizales i jego okolic. Miasto ma przyjemną architekturę oraz kilka interesujących miejsc, godnych Twojej uwagi. 

Plaza de Bolívar

Pobyt w mieście zacznij na Plaza de Bolívar. To główny, miejski plac, na którym koncentruje się życie Manizales. Zaprojektowany został przez architekta Héctora Jaramillo i wykorzystuje różnicę poziomów między ulicami #21 i 22, tworząc rodzaj swoistego amfiteatru. Otacza go kilka ważnych budynków. Od wschodniej strony dostrzec możesz nowoczesną bryłę Centrali Banku Hipotecznego, zaś od południa katedrę

Katedra

Choć katedra w Manizales (Catedral Basílica de Nuestra Señora del Rosario de Manizales) nie jest wiekową budowlą, bo jej budowa zaczęła się w latach 20. XX wieku, to warto przyjrzeć się jej z bliska. Jej główna wieża ma 106 m wysokości, co czyni ją najwyższą tego typu konstrukcją w całym kraju. Koniecznie na nią wejdź, by podziwiać piękna panoramę miasta i otaczających go gór.

Pomnik Kolonizatorów

Na obrzeżach Manizales koniecznie wybierz się pod Pomnik Kolonizatorów (Monumento a Los Colonizadores, Cra. 9a). Monument ten stworzono z 50 ton brązu. Nie tylko on robi piorunujące wrażenie. Również widoki rozciągające się ze wzgórza, na jakim się wznosi, są zniewalające. 

Tierra Viva

Pobyt w Manizales nie będzie kompletny, jeśli nie odwiedzisz źródeł termalnych Tierra Viva (Termales Tierra Viva). W bliskim sąsiedztwie miasta znajduje się czynny wulkan Nevado del Ruiz. To on podgrzewa podziemne wody, które wypływają w miejscowości Gallinazo. Tierra Viva oferuje dwie, spore łaźnie, które otoczone są przepięknym ogrodem. W trakcie pobytu będziesz mógł podziwiać przylatujące tam kolibry!

Jak na studenckie miasto przystało, Manizales ma całkiem sporo do zaoferowania imprezowiczom. Zarówno tym, szukającym bardziej szalonych miejsc, jak i tym nieco bardziej statycznym.

Rooftop La Cúpula

Jednym z popularniejszych miejsc w Manizales jest bez wątpienia Rooftop La Cúpula (Cl. 20 ##22 - 14). Bardzo klimatyczny bar umiejscowiony na dachu jednego z budynków. Napić się tu można świetnych drinków w niskich cenach. 

La Azotea Rooftop

Warto też wstąpić do La Azotea Rooftop (Edificio BCH Piso 15. Plaza de Bolívar calle 23 #21-45). Bardzo nowoczesny bar, z ciekawym designem. Oferuje przepiękny widok na miasto. W menu oprócz napojów procentowych również doskonałe dania obiadowe. 

JSB Juan Sebastian-Bar

Bardzo klimatycznym miejscem na spędzenie wieczoru w Manizales jest JSB Juan Sebastian-Bar (Av. Santander #63-66). To tam posłuchasz najlepszej muzyki, zakosztujesz w nieco bardziej artystycznej atmosferze oraz napijesz się dobrych i nierozwodnionych drinków. 

Coffee Pub Manizales

Świetną atmosferę oferuje również Coffee Pub Manizales (Av. Santander #64-32). Przede wszystkim będziesz mógł tu napić się doskonałego piwa oraz skosztować dań i przekąsek idealnie pasujących do napoju z pianką. 

Mazzao Bar

Właściciele Mazzao Bar (Avenida Santander #6557) to artyści. I czuć to od razu po przekroczeniu progu tej klimatycznej knajpki. Wystrój, oświetlenie, skomponowanie menu - wszystko to sprawia, że człowiek od razu wie, iż znalazł się w miejscu nietypowym i jedynym w swoim rodzaju.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2023 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon