Salento

3.88       Zobacz opinie (8)

Wśród soczyście zielonych wzgórz, w stosunkowo niedużej odległości od Bogoty i Medelin, leży miasteczko Salento. Jego okolica, a dokładniej dolina - Valle del Cocora, została wraz z innymi obszarami wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, jako “krajobraz kulturowy związany z kawą”. I to właśnie z jej powodu dociera tu większość turystów.

Salento

Salento, Kolumbia - © Zielonamapa

Jej piękno jest niezaprzeczalne. Ale nie tylko tę jedną dolinę warto zobaczyć. Również samo miasteczko ma całkiem przyjemną atmosferę. Dookoła niego znajdziesz liczne plantacje kawy. Będziesz więc mógł z bliska i od samych podstaw zobaczyć proces powstawania tego aromatycznego naparu. Okolica jest wymarzona do trekkingów czy wycieczek na koniach, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród zagranicznych i lokalnych turystów.

Dla kogo?

Jeśli jesteś kawoszem, to wizyta w Salento będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Nie tylko będziesz mógł się tutaj napić doskonałej kawy, ale przede wszystkim przekonasz się, jak powstaje. W Salento spodoba Ci się również wtedy, gdy lubisz aktywnie spędzać czas. Znajdziesz tu doskonałe trasy na trekking czy konne przejażdżki.

Zdjęcia

  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
  • Salento
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Salento i jego okolice to kierunek głównie outdoorowych aktywności. A żeby miło spędzać czas na zewnętrza trzeba mieć dobrą pogodę. Najlepsze warunki zastaniesz tam od połowy czerwca do początku września oraz od grudnia do stycznia.

Salento to wymarzony kierunek nieco bardziej aktywnych wakacji. Znajdziesz tu ciekawe tereny spacerowa, ale również liczne szlaki piesze. Koniecznie też wybierz się na konną przejażdżkę.

Dolina Cocora

Obowiązkowym punktem pobytu w Salento jest Dolina Cocora (Valle del Cocora). Znajduje się na zachód od miasteczka. Słynie nie tylko z cudownych, górzystych krajobrazów, ale przede wszystkim z występującej tam palmy woskowej. Jest ona narodową rośliną Kolumbii, która może osiągać nawet 60 m wysokości! W obrębie doliny znajdziesz kilka szlaków pieszych. Jedną z popularniejszych tras jest ta do poprowadzona w formie pętli, która pozwala zobaczyć najpiękniejsze miejsca w okolicy. Ciekawą propozycją jest również wycieczka do Reserva Natural Acaime. Warto też odwiedzić Cascadas de cocora, czyli imponujący wodospad położony blisko drogi biegnącej ku dolinie.

Mirador Alto de la Cruz

W samym mieście koniecznie wejdź na punkt widokowy Mirador Alto de la Cruz. Wędrówka zajmie Ci dosłownie chwilkę, a pozwoli rozkoszować się piękną panoramą Salento i okolicznych wzgórz. W bonusie będziesz mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy kolorowym napisie z nazwą miasteczka.

Wycieczki konne

Salento to świetny kierunek dla tych, którzy chcieliby pojeździć konno. Zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące, będą mogły czerpać ogromną przyjemność z przemierzania tej malowniczej okolicy na końskim grzbiecie. W Salento działa sporo firm organizujących tego typu wycieczki. Albo bezpośrednio po okolicach miasteczka, albo w samej dolinie Cocora. 

Wycieczka na farmę kawy lub kakao

Może nie do końca jest to typowa propozycja dla osób aktywnych, ale na pewno będąc w Salento skorzystaj z okazji i odwiedź plantację kawy i/lub kakao. Będziesz mógł zobaczyć, jak dojrzewają owoce, z których później powstaje aromatyczna kawa lub czekolada. Co więcej, będziesz mógł się zaopatrzyć w lokalne przysmaki, wziąć udział w degustacji i przekonać się, jak funkcjonują tego typu plantacje.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon