Tayrona

4.25       Zobacz opinie (8)

Jeśli rozpocząłeś wstępny research na temat Parku Narodowego Tayrona, to pewnie trafiłeś na poniższe określenia. Tropikalny raj. Karaibskie wybrzeże w uścisku dżungli. Najpiękniejsze miejsce w Kolumbii. I jest duża szansa, że po pobycie w Parku Narodowym Tayrona podpiszesz się pod nimi wszystkimi.

tayrona

Tayrona, Kolumbia - © Zielonamapa

Na tym chronionym obszarze, który rozciąga się u podnóża Sierra Nevada de Santa Marta, znajdziesz m.in. plaże z białym piaskiem, intensywnie niebieskie Morze Karaibskie, bagna namorzynowe czy pełne wspaniałej roślinności las. W parku znajdują się również archeologiczne ruiny starożytnego miasta ludu Tayrona. Co ważne, obszar ten jest też domem dla 56 zagrożonych gatunków zwierząt. Te wszystkie elementy sprawiają, że ten kolumbijski park narodowy przyciąga tłumy turystów, które spragnione są niesamowitych doznań estetycznych oraz ustrzelenia najbardziej przyciągających wzrok zdjęć.

Dla kogo?

Park Narodowy Tayrona odwiedź przede wszystkim wtedy, jeśli kochasz naturę. Tu będziesz miał niezliczone opcje bliskiego z nią obcowania. Marzysz o relaksie na jednych z najpiękniejszych plaż Morza Karaibskiego? W takim razie już teraz zacznij planować pobyt w Parku Narodowym Tayrona.

Zdjęcia

 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
 • Tayrona
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Park Narodowy Tayrona cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością wśród zagranicznych turystów. Z tego też powodu wprowadzono limity wejść (max. 6900 turystów dziennie). Warto więc zaplanować wizytę z wyprzedzeniem i zarezerwować sobie bilet wstępu na wybrany dzień. Najlepszym terminem na odwiedziny w Tayronie jest niski sezon, który trwa mniej więcej od końca lutego do listopada. Pogoda może być w tym okresie bardziej kapryśna, ale za to ludzi będzie mniej. 

Bez wątpienia jednym z głównych powodów, dla których turyści odwiedzają Park Narodowy Tayrona, są tamtejsze plaże. To tu biel piasku spotyka się z intensywnym błękitem Morza Karaibskiego. Koniecznie odwiedź jedną z nich i zrelaksuj się w otoczeniu tych rajskich widoków.

Playa La Piscina

Na pewno na uwagę zasługuje Playa La Piscina, znajdująca się we wschodniej części parku. Nie jest zbyt zatłoczona. Oferuje miękki, biały piasek oraz doskonałe warunki do pływania. Morze nie jest tu wzburzone, więc można bezpiecznie oddawać się kąpielom wodnym. 

Playa Del Cabo

Bliskim sąsiadem La Piscina jest Playa Del Cabo. Tu również czeka na Ciebie biały piasek i krystalicznie czyste, spokojne morze. Plaża oferuje jedne z bardziej spektakularnych widoków w całej okolicy. 

Cañaveral

Naprawdę ładne plaże czekają też na Ciebie w okolicach Cañaveral. Tu jednak miej na względzie, że w morzu występują tu dość silne prądy morskie. Jeśli więc pływanie nie jest Twoją najmocniejszą stroną, wtedy lepiej wybierz na relaks inną część parku. 

Playa Brava

Playa Brava znajduje się w centralnej części linii brzegowej, jaką obejmuje swym zasięgiem Park Narodowy Tayrona. Słynie z pięknych widoków, ale też bardzo silnych fal. Świetny kierunek spaceru, ale niekoniecznie pływania.

Playa Bahia Concha

Playa Bahia Concha potrafi zachwycić każdego, nawet największego sceptyka. Biały piasek, w tle zielone wzgórza. Raczej nie powinno być tu tłoczno. Co czyni plażę idealnym miejscem relaksu.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon