Concepcion

2.71       Zobacz opinie (7)

W centrum Paragwaju, nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie co całe państwo, leży miasto Concepcion. Założone zostało w XVIII wieku i przez kolejne stulecia urosło do rangi ważnego węzła komunikacyjnego. W szczególności pod kątem żeglugi rzecznej. Bowiem rzeka Paragwaj pełni istotną funkcję pod kątem transportu towarów, ale i ludzi. Będąc w  Concepcion warto wziąć udział w rejsie, zarówno po najbliższej okolicy, jak i do miejsc położonych nieco dalej.

Concepcion

Concepcion, Paragwaj - © Zielonamapa

Samo miasto wyróżnia się też całkiem przyjemną architekturą. Bowiem gdy najsilniej rozwijało się na początku XX wieku, wypełniły go eleganckie rezydencje budowane przez handlarzy. Znajdziesz tu również kilka muzeów. Do tego, w Concepcion będziesz również mógł całkiem smacznie i tanio zjeść.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsc totalnie spoza turystycznych szlaków, gdzie będziesz mógł się przyjrzeć lokalnemu kolorytowi, to Concepcion będzie dobrym wyborem. Ładne tereny spacerowe wzdłuż rzeki, możliwość rejsu, spokojny klimat.

Zdjęcia

  • Concepcion
  • Concepcion
  • Concepcion
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Concepcion jest takim miejscem, które możesz odwiedzić w dowolnym, wybranym przez siebie terminie. Bowiem nigdy nie zastaniesz tam tłumów zagranicznych turystów. A pogoda przez większą część roku jest po prostu dość stała. Panują wysokie temperatury i jest stosunkowo sucho.

Zobacz także

Paragwaj
Co zwiedzić w Paragwaju?
Paragwaj
Życie nocne w Paragwaju
Paragwaj
Parki narodowe w Paragwaju
Paragwaj
Poza szlakiem w Paragwaju
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon