Peru

ŚWIETNIE

Peru to kraj niezwykły i niespotykany. Ponad 500 lat temu stanowiło ośrodek największej cywilizacji Indian Ameryki Południowej. Było to dobrze zorganizowane imperium, bardzo zasobne w złoto i srebro. Ślady tej wspaniałej cywilizacji państwa Inków widać jak na dłoni w Machu Picchu oraz Cuzco. Tutaj poza hiszpańskim ludzie mówią także w języku quechua a także ajmara.

Gringo Trail w Peru

Większość turystów obiera standardową trasę zwaną potocznie Gringo Trail. Z Mancory (mekka surferów) na północy przedostają się do Huascaran na trekking, potem do stolicy Limy. Po kilku dniach imprezy udają się przez Islas Ballestas do Arequipa. Tam poza wulkanami można odwiedzić też kanion Colca. Finalnie i tak wszyscy lądują w Cuzco i rejonie Machu Picchu. A potem już tylko jezioro Titicaca i Boliwia.

Komu się spodoba Peru?

Każdemu. Są tutaj świetne plaże z falami do surfowania, wspaniałe góry do trekkingu, mnóstwo do zwiedzania. Jedzenie też stoi na wysokim poziomie. Jeśli dodać niezbyt wysokie ceny – powstaje nam najciekawszy kraj Ameryki Południowej.