Cuzco

SPOKO

Cuzco przez wiele lat było stolicą Inków. Obecnie jest najbardziej turystycznym miastem całego Peru. Ludzie z całego świata przybywają tutaj odwiedzić Sacred Valley oraz ruiny świątyni Machu Picchu. Kolonialna architektura i wiele pozostałości po starej kulturze Inków tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Cuzco położone jest na wysokości 3400 metrów. Nie oddycha się tam łatwo, a tym bardziej leczy kaca. W samym mieście najciekawszymi atrakcjami do odwiedzenia jest San Pedro market. Znajdziesz tam kolorowe, egzotyczne towary tworzone przez Peruwiańczyków dla Peruwiańczyków. Ale turystów jest tam sporo. Warto też coś tam przekąsić. Choć uwaga, bo ludzie w Peru do wszystkiego walą frytki. Nawet, kurwa, do zupy.

Cuzco Peru

Cuzco, Peru – © steveparkinson

Bogactwo historyczne

Cuzco jest tak bogate historycznie, że początki sięgają 12 wieku. Dopiero lata potem, w 1533 hiszpański konkwistador Pizarro wkroczył do miasta, zamordował Atahualpę i stał się marionetkowym królem Inków. A po wszystkim nagotował fasoli i bobu i sam to zeżarł…
Gdy zastanawiasz się co warto zobaczyć w Cuzco, to powinieneś bujnąć się na Plaza des Armas oraz Plaza San Francisco. Jeśli lubisz zwierzęta zajrzyj do Cochahuasi, gdzie jest klinika dla zwierząt. Wbrew pozorom jest to szczęśliwe miejsce, gdzie widzisz jak zwierzęta dobrzeją.