Machu Picchu

ŚWIETNIE

Machu Picchu jest symbolem Peru i często całej Ameryki Południowej. Starożytne ruiny zaginionego miasta Inków robią wrażenie. Na miejsce można dojechać pociągiem, trekkingować po Inca Trail albo odwalić coś głupiego i dobić policyjnym samochodem. Mi się udało. Ruiny Machu Picchu odkryto w 1911 roku. I do tej pory niewielu ludzi wie, jakie było jej przeznaczenie. Uważa się, że mogło to być centrum wypadowe dla zamożnych Inków. Cały kompleks został wzniesiony około 1430 roku. Po 100 latach prace wstrzymano, zaraz po tym jak na miejsce władowali się Hiszpanie (do Cuzco).

Machu Picchu

Machu Picchu, Peru – © Zielonamapa.pl

Jak się dostać do Machu Picchu?

Żeby dostać się do Machu Pikczu, musisz trochę pokombinować. Jednym ze sposobów jest zabukowanie sobie miejsca na Inca trail. Trzeba to zrobić z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, bo na trasę może wbić max 500 osób na dzień. Alternatywą jest trek Salcantay lub Choquequirao. Oba kończą się w Santa Teresa lub Hydroelektrowni. Najlepszą alternatywą jest Cachiccata trekking.

Ponadto większość turystów przybywa na miejsce pociągiem z Cuzco lub Ollantaytambo. Ale chyba najtańszą i najszybszą opcją jest połączenie mikrobusa do Santa Maria i Teresa z krótkim trekkingiem lub taksówką.