Wenezuela

SPOKO

Wenezuela jak mało który kraj na świecie posiada taką piękne obiekty natury. To właśnie w Wenezueli zlokalizowany jest najwyższy wodospad na świecie Salto Angel. Poza nim są tu wspaniałe i majestatyczne Andy, rajskie wyspy, wspaniałe parki narodowe i niesamowicie ponętne kobiety. Jest jednak mały problem. To bezpieczeństwo. Z racji na problemy polityczne, ogromną biedę i rozwarstwienie społeczeństwa Wenezuela zmaga się z wieloma problemami, które są następstwem powyższych. Jednym z nich jest właśnie bezpieczeństwo, ale więcej na ten temat poniżej.

Przewodnik po Wenezueli, atrakcje turystyczne, plaże, parki narodowe

Dla kogo?

Mój przewodnik po Wenezueli pokaże Ci najciekawsze miejsca w tym kraju. Wszystko w zależności od tego, co lubisz robić na wakacjach. Choć w Wenezueli najpiękniejsze są parki narodowe i plaże. I oczywiście kobiety.

Bezpieczeństwo w Wenezueli

Stolica Caracas to według wielu statystyk jedno z najbardziej niebezpiecznych miast kontynentu. Jeśli jednak zabierzesz ze sobą zapas gotówki w obcej walucie, nawet z backpackerskim budżetem poczujesz się jak “ktoś”. Wszystko przez hiperinflację. Jednak pomimo tego całego pitu-pitu o bezpieczeństwie, warto odwiedzić ten kraj.

Pod żadnym pozorem nie chodź po dużych miastach na piechotę – szczególnie nocą. Jak wylądujesz to nie daj nikomu “pomóc” Ci w dźwiganiu bagażu czy paszportu. Gdy będziesz chciał je z powrotem, ktoś zawoła od Ciebie hajs. Większość naturalnych atrakcji jest względnie bezpiecznych, więc trzymaj się z daleka od większych miast.