Caracas

ŚREDNIO

Caracas plasuje się bardzo wysoko w tych najmniej chlubnych statystykach ze świata. Wielu ludzi uważa stolicę Wenezueli za najbardziej niebezpieczną stolicę świata, kompletnie niestabilną politycznie. Przykładowo ambasada Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii odradzają wizytę w Caracas pod jakikolwiek powodem. Nawet jeśli wiesz, że znajdziesz tam zakopane u kogoś na działce milion dolarów.

Flaga Wenezueli, atrakcje Caracas

Atrakcje Caracas

Turyści podróżujący po Wenezueli zazwyczaj omijają Caracas szerokim łukiem. Bardziej skupiają się na parkach narodowych w Wenezeuli i pięknie tamtejszej przyrody. Ale to warte odwiedzenia miasto, jeśli lubisz tętniące życiem nocnym kluby i dyskoteki, wspaniałe muzea i dobre jedzenie. Nad miastem góruje ogromna góra Mount Avila, która oddziela Caraca od wybrzeża. Można się na nią dostać kolejką.

Dla kogo?

Stolica Wenezueli to doskonałe miejsce dla tych, którzy nie lubią podróżować utartym szlakiem. W mieście jest wiele dzielnic “barrios” gdzie nie ma wjazdu dla turystów. I jeśli masz głowę na karku, znasz hiszpański i nie wyglądasz jak typowy gringo – to nic Ci się nie stanie. Wenezuelki i Wenezuelczycy mają bardzo ostre temperamenty.