Europa

Prawdopodobnie nie istnieje drugi taki kontynent, który tak mocno wpłynąłby na losy świata jak Europa. Europę zamieszkują 44 niezależne narody. Niektóre z nich są ogromne jak choćby Rosja, inne natomiast malutkie jak San Marino, Luksemburg czy Andora. Zielonamapa.pl opisuje wszystkie kraje Europy oraz Ameryki Południowej.

Podział Europy

Europa pomimo niewielkich rozmiarów (w porównaniu z Azją, Afryką) jest bardzo podzielona. Kiedyś przez pół kontynentu przechodziła Żelazna Kurtyna, która politycznie dzieliła Europę na demokratyczną i socjalistyczną. I tak od Szczecina nad Bałtykiem, poprzez Czechy, Węgry i Bałkany przebiegała granica Europy Wschodniej i Zachodniej.

Obecnie wyraźnie maluje się podział na bogate kraje północne (Szwecja, Dania, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Irlandia, Wielka Brytania, Holandia, Belgia) oraz te które zatrzymały się w rozwoju i w których panuje bezrobocie (Portugalia, Hiszpania,Grecja, Włochy). I choć osobiście uważam, że Europa nie umywa się do Ameryki Południowej oraz Azji, to mimo to świetnie się podróżuje po naszym kontynencie. Jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia, jest bezpiecznie i miło.