Europa

Nie istnieje drugi taki kontynent, który tak mocno wpłynąłby na losy świata jak Europa. Nasz kontynent zamieszkują 44 niezależne narody. Niektóre z nich są ogromne jak choćby Rosja, inne natomiast malutkie jak San Marino, Luksemburg czy Andora. Europa pomimo niewielkich rozmiarów (w porównaniu z Azją, Afryką) jest bardzo podzielona. Kiedyś przez pół kontynentu przechodziła Żelazna Kurtyna, która politycznie dzieliła Europę na demokratyczną i socjalistyczną. I tak od Szczecina nad Bałtykiem, poprzez Czechy, Węgry i Bałkany przebiegała granica Europy Wschodniej i Zachodniej.

Przewodnik po Europie

Obecnie wyraźnie maluje się podział na bogate kraje północne (Szwecja, Dania, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Irlandia, Wielka Brytania, Holandia, Belgia) oraz te które zatrzymały się w rozwoju i w których panuje bezrobocie (Portugalia, Hiszpania, Grecja, Włochy). I choć osobiście uważam, że Europa nie umywa się do Ameryki Południowej oraz Azji, to mimo to świetnie się podróżuje po naszym kontynencie. Jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia, jest bezpiecznie (ekhm…) i miło.

Ten przewodnik po Europie pokazuje Ci najciekawsze miejsca w danym kraju. Wszystko na podstawie tego co lubisz robić w podróży.