Koman

SPOKO

Podczas pobytu w północnej części Albanii warto zdecydować się na rejs po zjawiskowym Jeziorze Komani. Jest ono bardzo popularnym celem wycieczek, a wszystko za sprawą kursujących po nim promów, które pływają na trasie Komani – Fierzë. W sezonie letnim (od maja/kwietnia do października) zabierają na swój pokład tak pasażerów, jak i samochody czy motocykle. W okresie od zimy do wiosny po jeziorze kursuje tylko mała, pasażerska łódź, na którą mogą zmieścić się także rowery i motocykle. Wiele osób łączy spływ Jeziorem Komani z trekkingiem z Valbony do Thehti (lub na odwrót), dzięki czemu mogą zobaczyć najciekawsze zakątki tej części Albanii.

Jezioro Koman, Albania

Jezioro Koman, Albania – © Shutterstock

Nie dysponując zbyt dużą ilością czasu, można odwiedzić Jezioro Komani w ramach kilkugodzinnej wycieczki małą łodzią. W towarzystwie przewodnika będzie można zobaczyć najładniejsze miejsca w obrębie jeziora, a także zajrzeć do jednej ze znajdujących się u jego brzegów miejscowości.

Dla kogo?

Jezioro Komani spodoba się przede wszystkim fanom road tripów, którzy w przerwie od pokonywania widokowych, albańskich szos będą mogli załadować auto na prom i odpocząć podczas rejsu. Akwen zachwyci także tych, którzy uwielbiają dziką, niesamowicie piękną przyrodę.