Shengjin

2.73       Zobacz opinie (11)

O Shengjin można napisać wiele, ale na pewno nie to, że jest ładne i ciekawe. To najbrzydszy kurort nie tylko Albanii, ale również całego wybrzeża Adriatyku. Zabudowany został licznymi hotelami i apartamentowcami, a nieład architektoniczny aż kłuje w oczy. Dodatkowo w samym mieście nie ma co liczyć na przyjemne plaże, a dodatkowo morze jest tu brudne. Wszystko za sprawą położonego w centralnej części Shëngjin portu.

Shengjin, Albania, co warto zobaczyć, plaże, atrakcje turystyczne, opinie Shengjin

Shengjin, Albania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Shengjin to miasto dla koneserów – osób, które lubią brzydotę, kurortowy harmider i akceptują fakt, że do najbliższej, ładnej plaży muszą maszerować 15-20 min. Na to miasto nie warto tracić czasu. W Albanii znaleźć można wiele przyjemniejszych miejsc, w których naprawdę można wypocząć i nacieszyć oczy cudownymi widokami.

Zdjęcia

  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
  • Shengjin
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Shëngjini to kurort, ale swój rozwój zawdzięcza plażom, które jednak nie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum. Najładniejsze z nich znajdują się na północ i południe od niego. Z miasta można do nich dotrzeć podczas trwającego 15-20 min spaceru lub w kilka minut jazdy samochodem.

Północna plaża

Na północ od miasta, w kierunku Velipoja, ciągnie się długa, piaszczysta plaża. Co ciekawe, zobaczyć tu można ogromną wydmę. Warto się do niej przespacerować, gdyż zwykle w jej okolicach nie ma tłumów. Na plaży działają liczne beach bary, działa też kemping.

Południowa plaża

Plaża na południe od Shëngjini ciągnie się wzdłuż mierzei, za którą znajduje się ujście rzeki Drin do morza, a także rezerwat przyrody Kune-Vain. Tu również działają bary i restauracje.

Choć samo Shëngjini nie ma do zaoferowania niczego szczególnego, o tyle na południe od miasta znajduje się ciekawy rezerwat Kune-Vain, który bywa określany Deltą Drinu.

Rezerwat Kune-Vain

Obejmuje on lagunę Kune-Vain, która powstała w wyniku nanoszenia piachu i mułu przez rzekę Drin. Jej okolice porasta nadrzeczny las oraz trzciny. Ze względu na tereny bagienne, latem grasują tu krwiożercze stada komarów. Mimo wszystko jednak rezerwat może być ciekawym miejscem dla osób interesujących się ornitologią. Stanowi bowiem ostoję dla ptaków wodnych. Niestety za czasów Hoxhy ich populacja została mocno przetrzebiona. A wszystko przez to, że dyktator bardzo lubił wpadać tu na polowania. Wycieczki do rezerwatu organizują niektóre hotele w mieście.

Zobacz także

Albania
Co zwiedzić w Albanii?
Albania
Najlepsze plaże w Albanii
Albania
Życie nocne w Albanii
Albania
Atrakcje natury w Albanii
Albania
Poza szlakiem w Albanii
©2023 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon