Brighton

SPOKO

Do Brighton z Londynu dojedziesz samochodem w około dwie godziny, a pociągiem w godzinkę. Z pewnością ta dostępność morza oraz świetne połączenie sprawia, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Miasto na pewno zachwyci Cię organizowanymi imprezami, rajdami samochodowymi oraz festiwalami. Puby są tu pełne przez całą dobę, więc jeśli preferujesz nocne życie, na pewno odnajdziesz się w Brighton.

Brighton

Brighton, Anglia – © Shutterstock

Jeśli lubisz muzea i historię, koniecznie odwiedź Brighton Museum and Art Gallery. W środku zobaczysz wiktoriańskie obrazy, zbiory mebli w stylu art deco, ale i kolekcję kostiumów z różnych epok. Co roku odbywa się tutaj festiwal sztuki. Royal Pavilion to charakterystyczny, ekstrawagancki zabytek, który w dawnych czasach odgrywał rolę rezydencji królewskiej. Obecnie może Ci się kojarzyć z indyjskimi budowlami. Dziś pełni rolę muzeum i jest wynajmowany na konferencje.

Dla kogo Brighton?

Brighton nie jest specjalnie dużym miastem, ale jeśli lubisz zabytki, morze i nocne życie, to z pewnością przyjedź w te strony. Brighton to też świetne miejsce na weekendowy wypad, o ile nie masz więcej czasu na zwiedzanie.