Bristol

4.14       Zobacz opinie (7)

Bristol to jedno z ważniejszych miast w Anglii, które uznawane jest za centrum nowych technologii zaraz po Londynie. W mieście znajdziesz ciekawą katedrę angielską z najstarszą częścią x XII wieku. Zwiedzanie jest darmowe. Jeśli masz czas, podejść do innego kościoła tj. St. Mary Redcliffe. Budowa świątyni trwała aż trzy wieki, ale mimo to odbywały się tutaj nabożeństwa. Więcej atrakcji w Bristolu opisaliśmy w zakładce poniżej (Co zwiedzić w Bristolu?).

Bristol

Bristol, Anglia - © Zielonamapa

Pod koniec sierpnia w Bristolu odbywa się Baloon Fiesta. Z całego świata zjeżdżają się baloniarze, aby w ciągu kilku dni urządzać przeloty nad miastem.

Dla kogo Bristol?

Bristol jest dla Ciebie, jeśli lubisz malownicze miasta otoczone wzgórzami pełne atrakcji i muzeów. Jest to także doskonała baza wypadowa do Bath i Cardiff.

Zdjęcia

  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
  • Bristol
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

SS Great Britain

W Bristolu znajdziesz olbrzymi parowiec pasażerski SS Great Britain. W 1843 roku był największym statkiem na świecie i przewoził emigrantów do Australii. W środku zobaczysz jakie warunki panowały tu ponad 150 lat temu.

Clifton Suspension Bridge

Kolejną atrakcją jest most wiszący Clifton Suspension Bridge. Przejdź z jednej strony na drugą, aby zobaczyć niesamowity widok na miasto. Bristol to także świetne miejsce dla fanów muzeum. Odwiedź Bristol Museum & Art Gallery, aby dowiedzieć się więcej o historii miasta. Tuż obok znajdziesz Wills Memorial Building z piękną salą i wieżą widokową. Obecnie jest to jeden z wydziałów uczelnianych. Zainteresuj się muzeum-domem w styl gregoriańskim – The Georgian House Museum.

Clifton Observatory

Na pewno Clifton Observatory przypadnie Ci do gustu. Zbudowany został w 1766 roku służył jako młyn wiatrowy, a obecnie został przekształcony w obserwatorium. Na szczycie znajdziesz kamerę obscura. W pogodne dni jest to doskonałe miejsce na piknik i odpoczynek. Z tego punktu zobaczysz widok na most wiszący i rzekę Avon.

The Bristol Downs

The Bristol Downs to niesamowity, zielony obszar, który tworzy jeden wielki park na wzgórzu zaraz obok Clifton Village. W tym miejscu dzieje się absolutnie wszystko – festiwale, mecze piłkarskie, zajęcia z jogi i inne.

Christmas Steps

Christmas Steps to wąska uliczka położona w centrum miasta. Już samo chodzenie po niej jest niezwykle interesujące, a historycznojęzykowe początki sprawiają, że to miejsce jest jeszcze bardziej tajemnicze. W tej części miasta znajdziesz puby, sklepy z pamiątkami i restauracje.

Zobacz także

Anglia
Co zwiedzić w Anglii?
Anglia
Najlepsze plaże w Anglii
Anglia
Życie nocne w Anglii
Anglia
Parki narodowe w Anglii
Anglia
Poza szlakiem w Anglii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon