Liverpool

SPOKO

Liverpool to jedno z ważniejszych portów morskich na świecie. Na pewno Liverpool kojarzy Ci się także z Titanicem i The Beatles. Zespół zagrał tutaj swój pierwszy koncert w barze The Cavern Club. Obecnie Liverpool możesz zwiedzić śladami Beatelsów. Koniecznie odwiedź muzeum poświęcone zespołowi, a potem zobacz pomnik muzyków i liczne miejsca związane z piosenkami Penny Lane, Strawberry Fields. Obowiązko wstąp do The Cavern Club, w którym obecnie mali artyści grają muzykę na żywo. To tutaj napijesz się kraftowego piwa i zjesz pyszne fish&chips.

Liverpool

Liverpool, Anglia – © mariosp

W Liverpoolu powstał pierwszy na świecie wieżowiec – The Oriel Chambers. Na nim wzorowali się architekci drapaczy chmur z Chicago i Nowego Jorku. Koniecznie zwróć uwagę na charakterystyczną panoramę nabrzeża Liverpoolu, ponieważ jest to jeden z piękniejszych widoków w Europie. Z kolei zabytkowe doki z czerwonej cegły – Albert’s Dock to największy w Wlk. Brytanii zespół budynków wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla kogo Liverpool?

Liverpool to miasto dla Ciebie, jeśli jesteś fanem The Beatles i masz ochotę odwiedzić miejsca związane z zespołem. Odwiedź Liverpool to doskonale miejsce dla fanów większych i portowych miast, którzy dodatkowo preferują nocne życie.