Bregenz

ŚREDNIO

Bregenz (Bregencja) położone jest malowniczo nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego. Miasto słynie przede wszystkim z organizowanego tam festiwalu Bregenzer Festspiele. To sporych rozmiarów wydarzenie, odbywające się od połowy XX wieku, które koncentruje się na sztukach teatralnych, koncertach itp..

Bregenz, Austria

Bregenz, Austria – © Shutterstock

Jego swoistym symbolem jest pływająca scena – największa tego typu konstrukcja na świecie. Bregenz posiada również niesamowicie ciekawą architekturę. Jego wygląd został ukształtowany przez kilku, wybitnych architektów, w efekcie znajdziesz tam sporo, intrygujących budynków. Na fanów aktywnej turystyki czekają szlaki piesze czy rowerowe, które koncetrują się wokół szczytu Pfänder. Wjedziesz na niego koleją linową. Oczywiście Bregenz posiada dostęp do ładnych plaż. Dlatego latem bywa tam tłoczno.

Dla kogo?

Na pewno Bregenz będzie ciekawą propozycją, jeśli interesujesz się sztuką i architekturą. Spacer po mieście i udział w Bregenzer Festiwalu będzie doświadczeniem samym w sobie. To także idealny kierunek, jeśli chcesz się zrelaksować lub aktywnie spędzić czas.