Dachstein

SPOKO

Dachstein to lodowiec, na który składa się 8 pomniejszych lodowców. Położony jest w Styrii, blisko granicy z Górną Austrią, w obrębie masywu o tej samej nazwie (szczyt Dachstein ma 2996 m n.p.m. wysokości). Lodowiec należy do ośrodka narciarskiego Schladming-Dachstein, które jest częścią regionu Ski Amade. Oferuje 230 km tras zjazdowych (z 760 km dostępnych w całym regionie), 435 km tras do narciarstwa biegowego, 81 nowoczesnych wyciągów oraz moc atrakcji. A wśród nich m.in. lodowy pałac, słynny Sky Walk, most zawieszony nad przepaścią czy Dachstein:Cult – pracownia artystyczna (która jest najwyżej usytuowaną tego typu placówką na świecie).

Dachstein

Dachstein, Austria – © Shutterstock

W ośrodku narciarskim na najmłodszych czekają specjalne, wyznaczone strefy z przygotowanymi dla nich stokami i placami zabaw. Okolica słynie także z doskonałych restauracji, w których będziesz mógł spróbować tradycyjnej kuchni Styrii. Latem natomiast, w regionie Dachstein czeka na Ciebie prawie 300 km tras pieszych, mnóstwo szlaków rowerowych czy Bike Park Schladming.

Dla kogo?

Dachstein to wymarzone miejsca dla fanów turystyki aktywnej. Zimą czekają tu na Ciebie kilometry wspaniałych tras narciarskich i możliwość szusowania po lodowcu. Latem zastaniesz tam sielankowe widoki, wspaniałe szlaki piesze i rowerowe oraz górski bezkres.