Eisriesenwelt

3.71       Zobacz opinie (7)

Eisriesenwelt to niezwykła, lodowa jaskinia położona na terenie Alp, na południe od Salzburga. Przez długi czas świat nie miał pojęcia o jej istnieniu. Bowiem pierwszy raz dowiedziano się o niej pod koniec XIX wieku. Wtedy to badacz i eksplorator Anton von Posselt-Czorich wszedł 200 m w głąb jaskini. Tam trafił na lodową ścianę i nie był w stanie kontynuować dalszej wędrówki. Musiały jednak minąć kolejne lata, by ktoś ponownie podjął się wejścia do jaskini.

Eisriesenwelt

Eisriesenwelt, Austria - © Zielonamapa

Alexander von Mörk tuż przed I wojną światową prowadził ekspedycje, dzięki którym odkrył niesamowity, lodowy świat skrywany przez Eisriesenwelt. XX wiek przyniósł jaskini sławę i zaczęła stawać się obiektem turystycznym. Na przestrzeni lat zaczęto budować szlak prowadzący do niej, a także zabezpieczać jej wnętrze, by umożliwić zwiedzanie. Z czasem powstała też kolej linowa, która umożliwiła łatwiejsze dotarcie do jej wejścia. Jaskinię przez cały rok wypełniają lodowe formacje, które jednak dynamicznie się zmieniają. Na wiosnę i latem docierające tam cieplejsze powietrze częściowo je wytapia. Gdy przychodzą mrozy, spływająca woda zamarza tworząc niesamowite, lodowe rzeźby. A jeśli już odwiedzisz Lodową Jaskinie to zajrzyj również do pobliskiej miejscowości Werfen, w której znajduje się rewelacyjnie położony, średniowieczny zamek Hohenwerfen.

Dla kogo?

Fascynuje Cię przyroda i szukasz nietuzinkowego miejsca do odwiedzenia? W takim razie Eisriesenwelt będzie doskonałą propozycją dla Ciebie. Jaskinia zachwyca lodowym krajobrazem i niesamowitą atmosferą tam panującą. A jeśli lubisz zwiedzać, to koniecznie wygospodaruj czas na wizytę w zamku Hohenwerfen.

Zdjęcia

  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
  • Eisriesenwelt
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Eisriesenwelt jest udostępniona turystom od maja do października. Największe tłumy można tam spotkać w lipcu i sierpniu, podczas gorszej pogody. Jeśli więc chciałbyś zwiedzać w mniejszym tłoku, wybierz się tam poza szczytem sezonu lub podczas słonecznego dnia.

Zobacz także

Austria
Co zwiedzić w Austrii?
Austria
Życie nocne w Austrii
Austria
Obiekty przyrody w Austrii
Austria
Aktywny wypoczynek w Austrii
Austria
Poza szlakiem w Austrii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon