Hallstatt

SPOKO

Jeśli jakieś miejsce można określić mianem idealnego, alpejskiego miasteczka, to na pewno byłoby nim Hallstatt. Razem z regionem Salzkammergut zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. I między innymi z tego powodu przyciąga tłumy turystów z całego świata. Chińczykom tak się spodobało, że postanowili zbudować jego kopię, która stanęła w prowincji Guangdong.

Hallstatt

Hallstatt, Austria – © Shutterstock

Hallstatt ma wyjątkowo malowniczą lokalizację. Stoi nad brzegiem jeziora Hallstätter See i otoczone jest wysokimi, strzelistymi szczytami. Jest jednym z częściej powielanych motywów puzzli, a jego zdjęcia przewijają się praktycznie w każdym folderze czy portalu reklamującym Austrię. Jednak Hallstatt to nie tylko piękna lokalizacja i tradycyjna architektura. Miasteczko to mogło się rozwinąć dzięki pobliskiej, najstarszej w Europie kopalni soli. Okolica słynie też ze wspaniałej przyrody oraz licznych szlaków pieszych i rowerowych.

Dla kogo?

Jeśli lubisz odhaczać miejsca z list top of the top, to w trakcie pobytu w Austrii nie możesz pominąć Hallstatt. Odwiedziny w tym miasteczku będą też nie lada gratką dla fanów fotografii. Tu naprawdę można zrobić rewelacyjne zdjęcia.