Hintertux

SPOKO

Ośrodek narciarski Hintertux cieszy się sporym uznaniem narciarzy i snowboardzistów z całego świata. Przede wszystkim dlatego, że działa w obrębie lodowca o tej samej nazwie. W efekcie, sezon narciarski praktycznie nigdy się tu nie kończy. Bez względu na to, w jakim terminie się wybierzesz, będziesz mógł szusować po lodowcu na jednej lub dwóch deskach. W obrębie ośrodka działa 21 wyciągów, które obsługują 57 km tras.

Hintertux, Austria – © Shutterstock

Znajdziesz tu zarówno tereny do freeride’u, jak i szerokie, nieco łagodniejsze nartostrady. Bardzo popularna jest mająca 12 km długości trasa ze szczytu Gefrorene Wand kończąca się w miejscowości Hintertux. Na miejscu funkcjonuje również niezły snowpark, jest też sporo atrakcji dla dzieciaków, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie oraz liczne bary i restauracje.

Dla kogo?

Hintertux to wymarzone miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. Wspaniałe widoki, doskonałe warunki do jazdy przez cały rok i świetna infrastruktura sprawiają, że jeśli zdecydujesz się na spędzenie tam wakacji, to nie będziesz żałował.