Innsbruck

ŚWIETNIE

Innsbruck – stolica Tyrolu, to doskonała baza do eksplorowania i poznawania Alp austriackich. Położony w dolinie rzeki Inn, otoczony majestatycznymi, wysokimi szczytami, może zachwycać tak fanów sportów i przyrody, jak i entuzjastów historii i ciekawej architektury. Innsbruck bez wątpienia jest intrygującym miastem, w którym zabytkowa zabudowa miesza się z tą nowoczesną.

Innsbruck

Innsbruck, Austria – © Shutterstock

Symbolem innsbruckiej starówki jest bez wątpienia Złoty Dach – budynek, którego niewielki balkon posiada daszek ozdobiony 2657 pozłacanymi płytkami miedzianym. Warto również odwiedzić Hofburg. Jedną z ważniejszych atrakcji miasta jest także Nordkettenbahnen, czyli kolej linowa, którą praktycznie z centrum dostaniesz się w górskie, alpejskie ostępy, na wysokość 2269 m n.p.m.. Na obrzeżach Innsbrucku odwiedź koniecznie Alpine Zoo oraz liczne, klimatyczne alpejskie wioski. Podsumowując, stolica Tyrolu może być bardzo uniwersalnym kierunkiem podróży, gdzie każdy znajdzie dla siebie odpowiednie atrakcje i aktywności do wyboru.

Dla kogo?

Samo miasto będzie idealnym celem dla osób lubiących zwiedzać. Oprócz klasycznych zabytków znajdziesz tu również sporo nowoczesnej architektury. W efekcie Innsbruck jest bardzo kontrastowym i różnorodnym punktem na mapie Austrii. Oprócz tego, może stanowić doskonałą bazę wypadową do eksplorowania Alp, zarówno na rowerze, jak i pieszo, dzięki sieci świetnych szlaków czy na nartach, dzięki doskonale przygotowanym stokom.