Ischgl

ŚREDNIO

Ischgl to jeden z bardziej znanych i cenionych ośrodków narciarskich Austrii, który położony jest bardzo blisko granicy ze Szwajcarią. Oferuje 239 km tras zjazdowych, które znajdują się na wysokości prawie 3000 m n.p.m., oraz 45 nowoczesnych wyciągów/kolei linowych. Śnieg zwykle pojawia się tutaj pod koniec listopada i utrzymuje się najczęściej do maja. Dzięki temu warunki do jazdy będziesz miał tutaj praktycznie przez pół roku. Atutami Ischgl są również niesamowite widoki. Docierając do najwyższych części ośrodka możesz liczyć na bardzo rozległą, alpejską panoramę.

Ischgl, Austria

Ischgl, Austria – © Shutterstock

Oprócz stoków czekają tu na Ciebie również trasy do narciarstwa biegowego, zipline, tor saneczkowy, liczne doskonałe restauracje oraz najróżniejsze eventy, które umilą Ci czas podczas długich, zimowych wieczorów. Latem Ischgl staje się dużo bardziej spokojnym i nieco bardziej opustoszałym miejscem. Ale nadal warto tu wpaść, przez wzgląd na szlaki piesze czy rowerowe.

Dla kogo?

Ischgl to przede wszystkim propozycja dla narciarzy i snowboardzistów. Powiedzmy sobie szczerze – 90% turystów odwiedza tę część Austrii, by pośmigać na tamtejszych stokach. A Ischgl bez wątpienia posiada świetne tereny do jazdy, a towarzysząca im infrastruktura jest na naprawdę wysokim poziomie (i nie tylko wysokość nad poziomem morza mamy na myśli).