Kitzbuhel

SPOKO

Kitzbuhel to miejscowość położona na wysokości nieco ponad 700 m n.p.m.. To właśnie tam znajduje się ośrodek narciarski, który w 2015 roku został okrzyknięty najlepszym tego typu miejscem na świecie. Oferuje 234 km tras do narciarstwa zjazdowego oraz 70 km do biegowego. Posiada 57 wyciągów.

Kitzbühel

Kitzbühel, Austria – © Shutterstock

Wokół działa 60 schronisk górskich, w których funkcjonują świetne restauracje. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj od października do maja. Kitzbuhel może się też poszczycić bogatą historią, która wiąże się oczywiście z narciarstwem. To właśnie tu miał miejsce pierwszy w Austrii, udokumentowany, w pełni wysokogórski zjazd ze szczytu Kitzbüheler Horn. W 1893 roku dokonał tego Franz Reisch. Miasteczko posiada też ładne, zadbane centrum z typową, tyrolską zabudową. Na pewno pobyt w Kitzbuhel będzie nie lada gratką dla wszystkich zapalonych narciarzy i snowboardzistów. Jedynym minusem tego miejsca są bardzo wysokie ceny.

Dla kogo?

Jeśli masz nieco zasobniejszy portfel i chcesz pojeździć w najlepszym ośrodku narciarskim na świecie, to koniecznie zaplanuj zimowy urlop w Kitzbuhel. To także dobra propozycja dla osób mających bardzo duże wymagania względem stoków, ich przygotowania oraz towarzyszącej im infrastruktury.