Krems

SPOKO

Krems, a dokładniej Krems an der Donau, to urocze miasteczko położone w słynącej z winnic i pięknych widoków Dolinie Wachau. Majestatycznie płynący tu Dunaj stworzył wyjątkowo malowniczą scenerię, która zachwyca o każdej porze roku. Krems stanowi wschodnią bramę do całej doliny. Jest również jednym z najstarszych miast całej Austrii.

Krems nad Dunajem, Austria – © Shutterstock

Starówka Krems zachwyca architektonicznym kunsztem. To właśnie z tego powodu w 2000 roku znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Klimatyczne uliczki, kościoły, kamieniczki czy tętniące życiem place sprawiają, że zwiedzanie Krems jest przyjemnością samą w sobie. Warto też dodać, że w tym austriackim mieście sporo się dzieje. Głównie za sprawą organizowanych tam wydarzeń kulturalnych, takich jak Festiwal Dunajski, Festiwal Muzyki Wschód-Zachód czy Festiwal Filmowy.

Dla kogo?

Jeśli cenisz historię i kulturę, to wizyta w Krems powinna być dla Ciebie obowiązkowym punktem pobytu w Austrii. To także idealne miejsce, by rozpocząć eksplorowanie wspaniałej Doliny Wachau.